Mimoriadne náročných a rýchlych päť mesiacov intenzívnej práce a edukácie. Príprava trvala počas troch ročných období od zimy, cez jar až po leto. Bola to cesta za hľadaním osobnosti, od štartu po finále, absolvovanie spolu šiestich sústredení v troch krajinách na Slovensku, v Čechách a v exotickom Ománe.

Aká bola cesta finalistiek? 

V januári bola spomedzi tisíc prihlásených dievčat vybratá finálová dvanástka. A už vo februári sa týchto dvanásť mladých dám, rozmanitých a unikátnych osobností predstavilo prvýkrát pred zástupcami médií a pred verejnosťou. Finalistky absolvovali hneď v úvode súťaže desiatky hodín edukácie, pózovania a fotenia s renomovanými odborníkmi. Užili si aj profesionálnu starostlivosť od skúsených vizážistov a hairstylistov. Absolvovali prvé tréningy a workshopy o budovaní reputácie a o zodpovednosti influencerov vo svete sociálnych sietí. Počas školení sa dozvedeli aj dôležité informácie o témach zdravia, dentálnej hygiene, starostlivosti o krásny úsmev, aj o starostlivosti o jemnú a hlavne zdravú pleť.

Praha v znamení edukácie

Zimné sústredenie v Prahe prinieslo finalistkám nielen zábery z Karlovho mostu a Staromestského námestia, ale najmä nové zážitky a zdokonalenie. Pohybovú eleganciu a štýl v podobe catwalk. Rady o zdravom a vyváženom stravovaní. Absolvovali tréning, ako spravovať sociálne siete a prípravu, ako zvládnuť všetky úskalia súťaže Miss. Poradili im aj úspešné finalistky a víťazky z predchádzajúcich ročníkov miss. Pražské sústredenie vyvrcholilo profesionálnym fotením pre módny editoriál EVA Hriešne dobrá.

Na južnom Slovensku 

Jarné sústredenie pokračovalo už na domácej pôde, aj keď dievčatá ho odštartovali francúzskou atmosférou a šarmom. Vzdelávali sa v oblasti etikety, spoločenského správania a stolovania, čo im dodalo eleganciu a zvýšilo sebavedomie. Pri  pobyte v Komárne sa venovali charite a dobrovoľníckej činnosti. Schopnosť pomáhať by mala byť prirodzenou súčasťou každého človeka, preto sa dievčatá zapojili do projektu unikátnej charitatívnej APPA appky, aj do osvety prevencie rakoviny s organizáciou NIE rakovine.

Dievčatá po celý čas reprezentujú projekt Miss Slovensko, preto sa neustále musia starať o svoj vzhľad. Vždy elegantné, vždy upravené! Po celý čas súťaže si spolu obliekli a nafotili viac ako 150 rôznych modelov: elegantných, dizajnových, spoločenských, casual, ale aj športových. A vyladili si nielen svoj vzhľad ale aj hlas s projektom rádia Europa 2.

Vysoké Tatry opäť očarili 

Posledné týždne príprav strávila dvanástka dievčat v srdci Slovenska, vo Vysokých Tatrách. Užili si pravú tatranskú a vysokohorskú atmosféru. Overili svoje fyzické a športové zdatnosti na lezeckej stene pod dohľadom dobrovoľníkov z horskej služby a stihli aj tatranskú túru. Vyskúšali si aj prácu na vysokohorskej chate a súťažili vo varení pravých tatranských pirohov. Opäť absolvovali fotenie, ale tentokrát unikátne. Vznikli na ňom magické zábery priamo pod vodnou hladinou. Vyladili si formu prostredníctvom mediálnych tréningov a zdokonalili sa vo verbálnej i neverbálnej komunikácii. Stihli si užiť aj cvičenie, jogu, relax, welness a slnečné tatranské lúče. Osobnosť miss by mala byť zdatná aj v oblasti financií a ekonomiky, preto  finalistky absolvovali seminár finančnej a investičnej gramotnosti.  

Exotický Omán na záver

Záverečné prípravy a exkluzívne zábery pre finálový večer nakrúcali finalistky v exotickom Ománe. Užili si slnko, more, orient … ale aj veľa práce na dolaďovaní celkovej formy.   Náročný program a televízne natáčanie nedovolili dievčatám doslova ani vydýchnuť a dali priestor preveriť ich v náročných situáciách. Príprava na vyvrcholenie súťaže sa dostala do finále. 

Projekt miss je aj o charite

Projekt Miss Slovensko sa každý rok spája aj s charitou a pomocou. Tentokrát bude výťažok z esemeskového hlasovania o hriešne dobrý titul EVA Miss Sympatia 2023 venovaný pacientskej neziskovej organizácii NIE rakovine, ktorá sa venuje najmä prevencii rakoviny.

Miss a vedľajšie tituly   

Počas tlačovej konferencie  o projekte  Miss Slovensko 2023  a príprave finalistiek akreditovaní novinári už rozhodli o jednom z prvých titulov. Miss Press sa stala finalistka číslo 12. Daniela Vojtasová. Cenu jej odovzdal Michal Kovalčík, riaditeľ súťaže Miss Slovensko 2023.

Cesta a príprava všetkých dvanástich dievčat bola náročná. Každá z nich je zaujímavá osobnosť, sú rôznorodé a každá má talent i potenciál. O tom, ktorá z nich sa stane víťazkou Miss Slovensko 2023 sa dozvieme 24. júna večer na TV JOJ!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu