Prinášame vám módu priamo z centra Londýna!

Prečítajte si exkluzívnu reportáž priamo z London Fashion Week 2017.

London Fashion Week patrí medzi najprestížnejšie udalosti čo sa týka módnych dní. Tak ako v New Yorku, v Miláne a v Paríži, tak aj v srdci Londýna sa konajú módne dni, ktoré prinášajú tie najnovšie módne trendy od exkluzívnych módnych návrhárov z celého sveta. Práve v Londýne som mala tú možnosť zažiť neskutočnú atmosféru nekončiacich sa show a nezabudnuteľné dizajnérske skvosty.

Na rôznych zákutiach a v zašitých mestských uličkách, kde som videla kráčať štýlových ľudí v tých najelegantnejších, ale aj najbláznivejších outfitoch som vedela, že som správne. Módne prehliadky sa konali väčšinou v centre mesta v honosných sálach, hoteloch, katedrálach, ale aj priamo v kostole. Nezameniteľná atmosféra jednotlivých fashion show vás zahltne do seba a na konci prehliadky odchádzate s pocitom nadšenia a plný emócií z odprezentovaných rozprávkových modelov. Niektorí dizajnéri vsadili na klasiku a na nositeľné kúsky okorenené štipkou fantázie, a niektorí zasa uleteli vo svojich snoch a predviedli svoju kreativitu priamo na ľudskom tele.

Každá jedna prehliadka sa niesla v duchu veľkolepej party, kde ozvučenie, hudba a svetlá pripomínali elitný klub  fashionistov. Fotografov bolo všade neúrekom či už priamo v miestnosti, alebo pred budovou, kde sa konala prehliadka. Inšpiráciu si mohol človek odniesť nie len z prehliadkového móla, ale aj priamo z hľadiska. Zúčastnení sa pravdepodobne riadili heslom od extravagantnej trendsetterky Iris Apfel “There’s no How-To road map to style. It’s about self expression and above all, attitude.“ Čo v preklade znamená, že každý z nás má svoj vlastný štýl bez ohľadu na to, čo si pomyslia o tom ostatný. Vždy sa oblečte tak, aby vaše oblečenie bolo v súlade s vašim postojom a ukážte, čo sa vo vás skrýva. Móde sa naozaj medze nekladú, a v tejto metropole je všetko dovolené. Možno v našich končinách by sa na  vás pozerali pri niektorých módnych výstrelkoch nechápajúcim pohľadom, ale v Londýne by ste okrem toho, že zbudíte pozornosť, boli oslovený tamojšími médiami.

Medzi najväčšie trendy v uliciach veľkomesta patrili nepochybne oversized šaty a pulóvre, trapézové nohavice, saká, saténová voľné tuniky a hlavne vzory-vzory-vzory a potlače. Kombinácia elegancie a ležérneho štýlu  musíte mať proste v krvi a vďaka nemu vytvoríte jedinečnú kombináciu.

Po denných potulkách mestom, ktoré žilo módou som sa večer presunula do zákutia showroom-ov a recepcií. Nevšedné miesta, nenápadné budovy, ale aj terasy s nádherným výhľadom na nočný Londýn patrili medzi destinácie, kde sa vo večerných hodinách pohybovali milovníci módy. Štýlové ateliéry s minimalistickým dizajnom a kreatívnym cateringom zaujali hneď na prvý pohľad. Živá hudba alebo DJ priamo v strede miestnosti boli samozrejmosťou každej fashion party.

Neskutočná energia a nespočetné množstvo inšpirácií s ktorými odchádzam z tohto mesta patria medzi jedny z mnohých vecí, ktoré mi tento „módny výlet“ dali.

Aké sú módne trendy na nadchádzajúce obdobie a čo sa všetko udialo počas módnych dní v Londýne sa dozviete v nasledujúcich článkoch.

Klaudia Fiolová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu