Samsung na veľtrhu CES 2021 predstavuje horúce novinky pre „lepší normál“

0
1075

S produktmi ako Samsung Bespoke 4-Door Flex, 110-palcovou MICRO LED alebo Jetbot 90 AI+ vylepšuje Samsung domáce zážitky. Milovníci udržateľného štýlu ocenia program Galaxy Upcycling at Home a ekologické balenia nových televízorov.

Spoločnosť Samsung Electronics na veľtrhu Consumer Electronics Show (CES) 2021 predstavuje svoju víziu budúcnosti. S novými produktmi sa záujemcovia mohli zoznámiť na virtuálnej tlačovej konferencii. Všetky predstavené novinky svedčia o neúnavnom úsilí firmy vytvárať inovatívne, flexibilné, inteligentné a vzájomne prepojené riešenia, ktoré vďaka umelej inteligencii uľahčujú každodenný život ich užívateľom.

„Svet sa zmenil a mnohí z nás dnes žijú v inej realite, v ktorej okrem iného výrazne vzrástol význam domáceho prostredia,“ vyhlásil Sebastian Seung, prezident a riaditeľ divízie Samsung Research, ktorá slúži ako centrum pre výskum a vývoj firemných technológií. Práve tu sa rozhoduje o tom, ako budú produkty značky Samsung vyzerať, a dnes sa výskum a vývoj sústreďuje predovšetkým na domáce využitie. „Naše inovatívne riešenia majú za úlohu ponúknuť zákazníkom osobnejší a intuitívnejší zážitok, ktorý zodpovedá ich osobným preferenciám. Usilovne sme pracovali na tom, aby nová generácia našich produktov, ktorých základom je umelá inteligencia, vylepšila užívateľom budúci život,“ dodáva Seung.

Intímnejšie a personalizované zážitky

V uplynulom roku trávili ľudia oveľa viac času doma ako kedykoľvek inokedy a tým pádom doma tiež potrebovali lepšie technológie než predtým. V tejto súvislosti tiež zistili, že im prepojené technologické riešenia môžu značne uľahčiť život. Televízory sa stali nielen centrom domácej zábavy, ale občas aj základnou pomôckou pri cvičení a vylepšovaní kondície. Notebooky umožnili domácu výučbu detí a študentov. Smart chladničky pomáhali s nákupmi aj varením. A bez smartfónov by to už vôbec nešlo.

Samsung aj naďalej investoval do inovácií, ktoré tieto zmeny životného štýlu reflektovali, a vďaka tomu s týmito zmenami udržal krok. Svedčia o tom nasledujúce produkty, ktoré firma na veľtrhu CES 2021 predstavuje:

  • Samsung Bespoke 4-Door Flex: Najnovšia verzia chladničky Bespoke je vybavená výmennými panelmi v rôznom farebnom i materiálovom prevedení, vďaka ktorým si vzhľad chladničky môže každý prispôsobiť na mieru. Nový model, ktorý bude v Severnej Amerike dostupný od jari, v sebe skrýva aj horúcu novinku s názvom Beverage Center™, vďaka ktorej sa majiteľ ľahko dostane k zásobníku na vodu a k automaticky plnenému džbániku. Do výbavy chladničky Samsung Bespoke 4-Door Flex patrí aj automatický výrobník ľadu Dual Auto Ice Maker, ktorý vyrába nielen tradičné kocky, ale aj menšie kúsky. Milovníci chladených nápojov tak majú k dispozícii viac možností.
  • MICRO LED 110″: Nový televízor s anorganickými LED diódami s vlastným svietením zaujme na prvý pohľad tenkým prevedením a prakticky neexistujúcim rámčekom (systém Infinity Screen), takže obrazovka zaberá celú prednú plochu a obraz plynule prechádza do okolitého prostredia. Výsledkom je dokonalý divácky zážitok a neuveriteľná obrazová kvalita. Televízor MICRO LED s uhlopriečkou 110 palcov (279 cm) ponúka okrem iného novú technológiu 4Vue čiže Quad View, kedy je možné na obrazovke zobraziť až štyri rôzne displeje z rôznych zdrojov. Naraz tak môžete sledovať niekoľko športových disciplín alebo si premietnuť rôzne pohľady vo videohre. Zákazníci v Spojených štátoch môžu vďaka službe Samsung TV Plus navyše využiť aj viac ako 160 televíznych kanálov zadarmo[1]. Televízor MICRO LED bude po celom svete k dispozícii od jari[2].
  • Lifestyle TV: Do radu lifestylových televízorov Samsung patria modely The Serif, The Frame, The Sero a The Terrace, čo je nedávno predstavený typ s rozlíšením 4K a technológiou QLED pre použitie v exteriéri. Nájdeme tu aj špičkový laserový projektor The Premiere s rozlíšením 4K a kvalitou obrazu ako v kine.
  • SmartThings Cooking: Nová služba na platforme Samsung SmartThings je určená pre milovníkov domáceho varenia. Automatický plánovač Meal Planner využíva systém Whisk Food s umelou inteligenciou a vie odporučiť jedálniček na celý týždeň, pričom pre užívateľov rovno vygeneruje nákupný zoznam ingrediencií a na displeji chladničky Family Hub™ alebo na smartfóne otvorí stránky vybraného e-shopu. A aby to všetko bolo ešte jednoduchšie, je možné recept rovno poslať do pripojeného kuchynského spotrebiča Samsung[3].
  • Samsung Health Smart Trainer na televízoroch Samsung pre rok 2021: Systém Samsung Health urobí z vašej domácnosti ľahko a rýchlo súkromné ​​fitnes centrum. Nová funkcia Smart Trainer[4] potom funguje ako naozajstný osobný tréner – v reálnom čase sleduje vaše cvičenie a stráži, či všetko robíte správne. Môžete sa tešiť na spätnú väzbu o vašej forme, výkonoch aj spálených kalóriách. K dispozícii sú inštruktážne videá aj interaktívne tréningy s hlasovým ovládaním prostredníctvom asistenčnej služby Bixby.

Keď vám umelá inteligencia a roboti pomáhajú s upratovaním

V oblasti umelej inteligencie a robotiky je Samsung na špici technologického vývoja už niekoľko rokov, po celom svete prevádzkuje hneď sedem vyspelých vývojových centier. Umelá inteligencia sa v poslednej dobe dostáva aj do bežných domácich spotrebičov a výrazne tak vylepšuje ich funkcie. Práčky vďaka nej optimalizujú spotrebu vody a pracích prostriedkov, či počet cyklov, televízory s obrazovým procesorom Quantum AI Processor dovedú interpolovanie obrazu v bežnom HD rozlíšení do bezkonkurenčnej kvality 8K.

V tejto oblasti ponúka Samsung na veľtrhu CES predovšetkým nasledujúce novinky:

  • Jetbot 90 AI+: Nový robotický vysávač, ktorý sa na trh v Spojených štátoch dostane počas prvého polroka tohto roka, využíva technológiu rozpoznávania objektov, aby identifikoval a zaradil predmety v domácnosti, a podľa toho vyberá optimálnu trasu pre vysávanie. Vďaka technológii LIDAR a 3D senzorom sa vie vyhýbať káblom a malým objektom a zároveň dosiahne aj na ťažko dostupné miesta, napríklad do rohov miestnosti. Okrem toho je vysávač Jetbot 90 AI+ vybavený kamerou a vďaka integrácii do systému SmartThings pomáha s bezpečnostným monitorovaním domáceho prostredia.
  • Samsung Bot™ Care[5]: Horúca novinka v robotickom modelovom rade Samsungu bude fungovať ako domáci pomocník a spoločník v jednej osobe, postará sa o svojho majiteľa aj v maličkostiach. Za výnimočnými schopnosťami robota Samsung Bot™ Care stojí umelá inteligencia a strojové učenie, vďaka ktorému robot lepšie reaguje na správanie a podnety majiteľa. Sám zistí váš denný rozvrh a zvyky a bude vám posielať upozornenia, aby ste počas dňa nič nepremeškali.
  • Samsung Bot™ Handy[6]: Ďalší z posledných výkrikov robotickej techniky, samozrejme takisto s umelou inteligenciou, dokáže rozpoznávať a zdvíhať objekty rôznej veľkosti, tvarov a hmotnosti, takže sa z neho razom stane neoceniteľný domáci pomocník. Samsung Bot™ Handy jednoducho spozná rozdiel v materiáloch jednotlivých predmetov a vždy dokáže využiť zodpovedajúcu silu, aby predmet uchopil a premiestnil, ale nepoškodil. Tým pádom ho nepochybne oceníte pri upratovaní neporiadku v izbe alebo napríklad pri vypratávaní umývačky.

Tým však využitie umelej inteligencie v nových produktoch značky Samsung rozhodne nekončí. Naďalej pracujeme na systéme Samsung Bot™ Retail, ktorý vytvára virtuálne domáce prostredie v obchodoch, a rozvíjame aj technológiu GEMS čiže vyspelý exoskeleton ako zdravotnú asistenčnú pomôcku. Tieto inovácie umožnia stále lepšie a užitočnejšie spolužitie ľudí a robotov či robotických zariadení – výsledkom bude príjemnejší a pohodlnejší život, či už vyznávate akýkoľvek životný štýl v akomkoľvek prostredí.

Technológia pre lepšiu budúcnosť

Tlačová konferencia, kde Samsung predstavil novinky pre veľtrh CES 2021, skončila pohľadom do budúcnosti – zástupcovia firmy sa podelili o svoje vízie, ako technológia v nasledujúcom období vylepší život každého z nás. Sme presvedčení, že neexistuje jedno jediné riešenie – udržateľná budúcnosť vyžaduje investície v celom rade odborov. Práve preto sa Samsung sústredí na tri kľúčové oblasti, ktoré môžu mať podľa nás z technologických inovácií najväčší prospech – sú nimi udržateľnosť, vzdelávanie a dostupnosť pre každého.

„V Samsungu neustále hľadáme cesty k lepšej a udržateľnejšej budúcnosti,“ vyhlásila Sandeep Rana, vrchná manažérka a špecialistka pre ekologickú udržateľnosť Samsungu. Práve v jej prejave sa na konferencii o udržateľnosti hovorilo najčastejšie. „Sústredíme sa na životné prostredie, ľudí i celú spoločnosť a naďalej hodláme ponúkať zákazníkom zodpovedné nástroje a technológie, aby mohli riešiť svoje každodenné problémy a zároveň sa mohli tešiť na lepšiu budúcnosť.“

Snažíme sa prispievať k cirkulárnej ekonomike a vďaka tomu vyvíjame programy a obalové riešenia, ktoré podporujú trvalo udržateľný životný cyklus našich produktov od začiatku až do konca:

  • Galaxy Upcycling at Home: Na konferencii Samsung predstavil program nazvaný Galaxy Upcycling at Home, ktorý rozvíja súčasnú stratégiu Galaxy Upcycling a posúva ju na vyššiu úroveň. Základom je upcyklácia čiže recyklácia s vyššou finálnou hodnotou, ako mal produkt na počiatku. Nový program mení životný cyklus vyslúžilých smartfónov Galaxy a ponúka zákazníkom možnosti, ako využiť ich prístroj a vytvoriť z neho najrôznejšie užitočné nástroje pre internet vecí.
  • Ekologické balenie televízorov: Okrem toho Samsung ohlásil nový spôsob balenia produktov, ktorý sa v roku 2021 bude týkať televízorov s technológiou QLED a rozlíšením UHD, monitorov a audiotechniky. Ako ekologicky zodpovedná firma vytvára Samsung produkty a riešenia, pri ktorých udržateľnosť patrí k základným vlastnostiam. Príkladom je nový diaľkový ovládač so solárnymi článkami, ktoré je možné prostredníctvom solárnych článkov dobíjať vonkajšom i interiérovým svetlom a znížiť tak spotrebu batérií. Ovládač je čiastočne vyrobený z recyklovaných plastov.

Veríme, že v budovaní udržateľnej budúcnosti hrajú kľúčovú úlohu nastupujúce generácie, a preto kladieme veľký dôraz aj na technické vzdelávanie. Práve pre tento účel sme vyvinuli program Samsung Solve for Tomorrow, v rámci ktorého sa mladí ľudia učia tvorivo používať technológie pri riešení problémov vo svojich komunitách, a ďalší program Samsung Innovation Campus pre rozvoj technických i medziľudských zručností, ktorý by študentom mal pomôcť pri hľadaní práce.

Ďalšia veľká téma tlačovej konferencie sa týkala inklúzie a dostupnosti produktov pre všetkých. Za týmto účelom vznikla potrebná aplikácia SeeColors, určená pre ľudí s poruchou vnímania farieb – umožňuje im optimálne nastaviť farebné hodnoty na tohtoročných modeloch televízorov s technológiou QLED. Nové televízory sú vybavené aj funkciou Sign Language Zoom, ktorá umožní využívať špičkové technologické novinky každému, bez ohľadu na postihnutie.

Okrem toho si v Samsungu dobre uvedomujeme, ako je dôležité nájsť optimálnu rovnováhu medzi digitálnym a skutočným životom. Preto sme predstavili systém Digital Wellbeing, ktorý umožňuje ľuďom ovládať a riadiť čas strávený s digitálnymi technológiami.

Viac informácií, fotografie a videá produktov značky Samsung predstavených na veľtrhu CES 2021 nájdete na webe http://news.samsung.com.Upozornenie: Všetky funkcie, technické údaje, špecifikácie a ďalšie produktové informácie v tomto dokumente, vrátane uvádzaných predností, údajov o dizajne, cenách, komponentoch, výkonu, dostupnosti a schopnostiach produktov sa môžu bez ohlásenia meniť. Dostupnosť vyššie uvedených produktov, služieb a vlastností sa môže líšiť podľa regiónu.


[1] 160 bezplatných kanálov v službe Samsung TV Plus je k dispozícii iba v USA. Dostupnosť služby závisí od regiónu a konkrétnom produkte.

[2] Dostupnosť MICRO LED TV závisí od regiónu.

[3] K dispozícii na zariadeniach s operačným systémom Android a iOS devices. Je potrebné Wi-Fi pripojenie a účet.

[4] Vlastnosti závisia od regiónu a konkrétnom produkte.

[5] Samsung Bot™ Care v súčasnosti nie je v predaji. Popísané funkcie a technické špecifikácie sa prejavili počas testovania.

[6] Samsung Bot™ Handy v súčasnosti nie je v predaji. Popísané funkcie a technické špecifikácie sa prejavili počas testovania.

foto: Samsung

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu