Samsung rozširuje obľúbený rad o kompaktný model Galaxy A41

0
1506

Jednoduchý a pritom dokonalý spoločník pre každodennú rutinu s perfektným selfie fotoaparátom, praktickými funkciami a kompaktným dizajnom.

Spoločnosť Samsung predstavuje svoj najnovší smartfón Galaxy A41, ktorý rozširuje obľúbený rad Galaxy A. Charakteristickou črtou novinky je kompaktný dizajn vďaka zaoblenej zadnej strane, 6,1-palcový Infinity-U displej, hmotnosť len 152 gramov, batéria s kapacitou 3 500 mAh, 15W rýchle nabíjanie a 25 Mpx predný fotoaparát. Fanúšikov hudby poteší aj klasickým 3,5mm audio jackom. Novinka sa na slovenskom trhu začne predávať začiatkom mája za odporúčanú maloobchodnú cenu 299 Eur v čiernej, bielej a modrej farbe.

„Rad Galaxy Galaxy A je obľúbený najmä u mladej generácie a preto sme sa rozhodli vylepšiť pôvodný model. Pri Galaxy A41 sme zväčšili displej, hlavný fotoaparát doplnili o ďalší objektív, čim sme sa dostali na číslo tri, a zvýšili sme aj rozlíšenie predného fotoaparátu, pretože vieme, že mladí ľudia radi robia selfie zábery, ktoré môžu okamžite zdieľať na sociálnych sieťach,“ uviedol Tomáš Balík, riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics Czech and Slovak. „Kvalitný predný fotoaparát je v poslednej dobe kľúčovým aj z pohľadu častých videohovorov, prostredníctvom ktorých sa najčastejšie spájame.“

Displej plný detailov
Novinka Galaxy A41 má Infinity-U displej s uhlopriečkou 6,1 palcov s technológiou Super AMOLED a s rozlíšením Full HD+. Poskytne vám tak obraz plný bohatých farieb a vysokú svietivosť, takže nebudete mať problém s viditeľnosťou ani na ostrom slnku.

Štyri fotoaparáty pre dokonalé spomienky
Balík štyroch fotoaparátov, ktorými je A41 vybavená, je zárukou, že vaše spomienky budú perfektne ostré a kvalitné. Predný fotoaparát má rozlíšenie 25 Mpx, čiže každá fotografia alebo video hovor budú zážitkom. Trojica zadných fotoaparátov si zase poradí s každou situáciou.

Hlavný fotoaparát s rozlíšením 48 Mpx vám dovolí zachytiť snímky s úžasnými detailmi vo dne aj v noci. Ultraširokouhlý fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx zase zachytí ďaleko viac spomienok vďaka 123° záberu a s fotoaparátom pre meranie hĺbky ostrosti je možné vytvárať fotografie s umeleckými efektami, ako je napríklad rozmazané pozadie, alebo hlavný objekt je farebný a pozadie čiernobiele. Fotoaparát však poskytuje aj ďalšie funkcie. Okrem iného optimalizátor scény s umelou inteligenciou, režim krása, či pečiatky a AR nálepky.

Výbava je základ
Batéria Galaxy A41 má kapacitu 3 500 mAh a zároveň podporuje 15W rýchle nabíjanie. Na úrovni je aj zabezpečenie. Snímač odtlačkov prstov je umiestnený priamo v displeji a odmykanie je tak veľmi pohodlné. Systém je zabezpečený platformou Samsung Knox a k dispozícii je aj zabezpečená zložka, ktorá umožní ukryť citlivé dáta. Operačný systém Android 10 s nadstavbou Samsung OneUI 2.1 poskytuje príjemné a intuitívne ovládanie.

Ďalšie informácie o smartfóne Galaxy A41 nájdete na internetových stránkach http://www.samsungmobilepress.com.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu