V nádhernom prostredí Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca sa v polovici júna uskutočnilo vyhlásenie víťazov najprestížnejšej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2022 pre Slovenskú republiku. Víťazi – Timea Smaržíková a Daniel Dospel – budú reprezentovať Slovensko na svetovom finále, ktoré sa bude konať v Prahe.

Modelingový projekt Schwarzkopf Elite Model Look, do ktorého sa každý rok prihlási státisíce záujemcov z viac ako 65 krajín sveta, pozná mená slovenských víťazov. Stali sa nimi Timea Smaržíková a Daniel Dospel. Na svetovom finále v Prahe budú reprezentovať Slovensko.

O nových nádejach svetového modelingu rozhodovala porota zložená z odborníkov z oblasti módy, kultúry, médií a partnerov projektu. Boli v nej napríklad topmodelka a ambasádorka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look Michaela Kocianová, módny fotograf Jakub Gulyás, či riaditeľ súťaže a spolumajiteľ agentúr Elite Prague a Elite Bratislava Saša Jány, ktorý o súťaži hovorí: „Veľmi ma teší úroveň našich finalistov. Zároveň mám radosť, že sa nám podarilo uspieť v súboji s mestami ako New York, Qatar a Barcelona a priniesť svetové finále po pätnástich rokoch opäť do Prahy. Som hrdý na to, že ako organizátori súťaže pre Českú republiku a Slovensko sme historicky najúspešnejšou krajinou, pokiaľ ide o počet svetových víťaziek.“

Ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj tohto slávnostného vyhlásenia sa zúčastnili topmodelky agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, napríklad Barbora Brušková, Michael Hlaváčková Brezovská, ktorá skončila na svetovom finále v Čine v TOP 15 a Alexandra Gachulincová, ktorá na svetovom finále v Shanghaji obsadila druhé miesto a tohtoročné vyhlásenie moderovala. Jedinou svetovou víťazkou zo Slovenska sa v roku 2003 v Singapur stala Denisa Dvončová – Klimová a jediným svetovým víťazom Andrej Chamula z Bratislavy.

V priebehu mesiaca jún sa v obchodných centrách po celom Slovensku uskutočnilo celkom 8 castingov, ktoré navštívilo viac ako 1800 uchádzačov. Získali tak možnosť stretnúť sa s modelingovými expertmi, odborníkmi z oblasti starostlivosti o vlasy či pleť, a dozvedieť sa viac o svete profesionálneho modelingu od ambasádorky projektu topmodelky Michaely Kocianovej.

V historických priestoroch Primaciálneho paláca mala Michalea Kocianová príležitosť aj na predstavenie svojej novej charitatívnej činnosti – občianskeho združenia, ktoré založila so Sášom Jánym s cieľom zvýšiť kvalitu života seniorov na Slovensku. Poslaním OZ Vetulus je zmena postojov spoločnosti voči starším občanom a podpora ich psychického zdravia. Medzi hlavné aktivity združenia patrí poskytovanie služieb starším občanom prostredníctvom dostupného celoživotného vzdelávania so zameraním predovšetkým na technologickú a finančnú gramotnosť a zdravie.

Projekt Elite Model Look sa aj tento rok spojil s úspešnou značkou vlasovej kozmetiky Schwarzkopf, ktorá sa stala hlavným partnerom a spoluorganizátorom súťaže. Jej vlasová kozmetika v minulosti dlhodobo spolupracovala so svetovo známymi celebritami, vrátane topmodeliek ako napríklad Claudia Schiffer a Heidi Klum a už po niekoľkýkrát je súčasťou jedinečného projektu objavujúceho budúce hviezdy modelingového priemyslu.

Foto: archív SEML

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu