Kráľovná krvi. Krvilačný démon, či inteligentná žena?

0
898
Kráľovná krvi

Prešla okolo kolísky a rozhojdala ju. Na perách jej zahral jemný úsmev. Priložila si dlaň na brucho a znova, asi tisíci raz, prosila Boha, aby bolo všetko v poriadku a aby dieťa prišlo na svet silné a zdravé. Odrazu sa zarazila. Otočila sa a prešla niekoľko krokov k otvorenému obloku. Vyzrela von, a keď uvidela, že slnko zašlo za jednu z veží, zvraštila tvár…

Kto v skutočnosti bola Erzsébet Báthoryová?
Pýta sa slovenská autorka Michaela Ella Hajduková vo svojej najnovšej knihe Kráľovná krvi.

Jednej noci neďaleko Čachtického hradu zachráni mladá Cigánka Darvulia život šľachtickej dievčine. Ani jedna z nich netušila, že sa ich cesty opäť spoja. Na dlhý čas. Darvulia patrí k spoločnosti komediantov, no vyzná sa v tajoch bylín i liečenia ako málokto a to je dôvod, prečo ju grófka Erzsébet Báthoryová chce stoj čo stoj do svojich služieb. Darvulia však ovláda nielen oheň, ale aj čosi, čím sa ženy zaoberať nesmú. V temniciach grófky tečie krv a za jej chrbtom sa dejú veci, o ktorých nemá ani potuchy. Intrigy, politika, nenávisť… Po smrti manžela sa stáva ohromne bohatou vdovou a krvavé potoky z jej hradov vyvrú na svetlo sveta.

Mocná, rozhodná a inteligentná žena? Krutá a prchká majiteľka panstiev a poddaných? Alebo krvilačný démon, sadistická beštia a sériový vrah? Pravda ostáva ukrytá v žalároch a svetlách sviec, v krvi a smrti.

Pozrite si BOOK trailer:

Michaela Ella Hajduková

Po štúdiu na Prešovskej univerzite sa uchytila v novinách Košický večer ako redaktorka spravodajstva a publicistiky. Momentálne však už niekoľko rokov pracuje v Knižnici pre mládež mesta Košice. V roku 2012 jej vyšla prvá kniha Všetky moje tváre.

Autorka sa špecializuje na príbehy, v ktorých sa prepájajú časové roviny a do každej vkladá menší či väčší mystický prvok. Obľúbené sú jej vojnové romány ZlatovláSSka, či Berlínske hviezdy. Spracováva však aj témy okolo historických osobností ako Ľudovít Štúr, či Vlad III. Dracula.
Autorka žije s manželom a dcérkou Juliankou v Košiciach.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu