Sexuológovia zistili, kedy ženy v manželstve najviac podvádzajú

Toto obdobie nemusí nastať u všetkých žien.

Nevera je jednou z najčastejších vecí rozpadu vzťahov. A že sa deje pravidelne a neustále ani nemusíme pripomínať. Mnohé štúdie totiž uvádzajú, že človek nie je prirodzene monogamný, hoci sa o to snaží, kultúra u nás je tak nastavená a žijeme vo zväzkoch.

Americkí sexuológovia sa pustili do štúdie, kde zisťovali vernosť, respektíve neveru ženy v manželstve. Dlhé roky sa hovorilo o kritickom štvrtom roku manželstva. Oni však zistili, že skutočne kritické je obdobie medzi šiestym a desiatym rokom. Je to pomerne dlhé a veľké rozmedzie, podľa čoho práve vtedy majú vydaté dámy zajačie úmysly.

Po desiatom roku sa v ich štúdiách väčšina žien vracia k vernosti. Štúdiu publikovali autori v odbornom časopise Sexual Research. U mužov je podľa nich obdobie zvýšenej nevery ťažko opísať. Tí sú vraj neverní kedykoľvek. Po jedenástom roku sa ich túžba po nevere slabo zvyšuje.

Vidia to

Žena vraj spozná tvár a správanie muža, ktorý podvádza. A platí to aj naopak. Vedci z University od Western Australia robili experiment, pri ktorom ukázali mužom dve fotografie. Na jednej bola verná a na druhej neverná žena. Až 59% mužov nevernicu spoznalo.

Vedci vylúčili, že je rozdiel v atraktivite žien, keďže boli údajne rovnako atraktívne.

By Diamond

Foto: Pinterest

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu