Dnešná generácia a vzťahy. Stráca sa skutočná láska?

O vzťahoch píšeme neustále. Riešime, kto, čo, s kým, ako by to malo alebo mohlo byť, možno nemalo a čo robiť, keď sa stane to a to. Ale v dnešnej dobe je vlastne veľmi vzácne milovať a byť milovaný na viac ako dva tri roky. Prečo je to tak?

Láska tam stále niekde je. Každý o nej spieva, nakrúcajú sa o nej filmy, ale je ešte vôbec prítomná? Nebudeme sa rozprávať o monogamii, ani o tom, či je prirodzená. Vezmime si to komplexne. Láska. Zabúdame milovať?

Zvykneme všetko chcieť hneď- a keď to nemáme, je to problém. Technológie idú neustále dopredu, v priebehu niekoľkých sekúnd si všetko vygúglime, nájdeme a odpovedí sa dožadujeme ihneď aj vo vzťahoch. Na láske však treba pracovať. Nedá sa hneď zo dňa na deň milovať, rozumieť si a tam, kde nie je komunikácia, nie je cesta. A nemyslíme teraz tú internetovú.

Stále iný partner- dnes sa tomu hovorí hľadanie. Keď nám na tom druhom hneď čo i len maličkosť prekáža, ideme ďalej. Na jednej strane je pravda, že čím skôr človek zistí, že s tým druhým nie je kompatibilný, tým skôr je lepšie odísť. Ale je rozdiel, keď niekomu prekáža občasná lenivosť a to, že v živote nechce mať deti. No my utekáme. Od jedného, k druhému. A tak nemáme možno šancu spoznať toho, kto k nám naozaj patrí.

Egoizmus- každý je egoista. A to je dobre! V prvom rade by mal človek myslieť najmä na seba. Lebo, keď nie je dobre nám, tak nemôže byť ani tým druhým okolo nás. Lebo to nevyžarujeme. Ale keď sa už rozhodnete s niekým byť, deliť sa o svoj čas a priestor, treba ho vpustiť aj hlbšie a uvoľniť mu cestu aj k jeho túžbam a potrebám. Lebo o tom je láska. Vyhovieť potrebám toho druhého. Nie za každých okolností myslieť na to, čo je dobré pre nás. Mnohým chýba empatia a idú si tvrdo za svojimi cieľmi. Prerážajú tvrdé zábrany a možno tým aj niekomu ublížia. Utekajú od človeka k človeku. Byť cieľavedomý je potrebné, ale keď ste dvaja, niekedy treba zabrzdiť.

Bez kompromisov- komunikácia, kompromisy. Na tom sa nedá nič polemizovať. Je to alfa a omega vzťahu.

Nie je možné byť dokonalý- aj keď sa o to mnohí snažia. Nie sme perfektní, nie sme dokonalí, a preto to nemôžeme očakávať ani od toho druhého. Človek je aj preto človekom, lebo robí chyby. Je omylný a môže chyby naprávať. Veľakrát sa chyby vo vzťahoch neodpúšťajú. A zasa len utekáme. Tam, kde je niekto lepší, dokonalejší a ideálnejší.

By Diamond, www.odzadu.sk

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu