Skrášlite si domov vhodným výberom bytového textilu a celočalúnenej sedačky

0
964

Ženy máme podchvíľou nutkanie vynoviť si interiér bytu, domu či chalupy. Zmenu však nemusíme realizovať len kúpou nového nábytku. Mnohé z nás  dokážu zútulniť svoj domov vhodným výberom bytového textilu a dekoračných predmetov z neho.

Chcete si oživiť a skrášliť interiér? Vyberte si z mnohých druhov dekoračných látok, ktorými môžete pekne dotvoriť jednotlivé miestností vášho domova. Dekoračné látky sú jednofarebné alebo dekorované rôznymi vzormi – od moderných cez vintage až po klasiku. Obvyklé sú to hrubšie bavlnené, ľanové, hodvábne či zmesové tkaniny v plátnovej väzbe. Veľkú online ponuku dekoračných látok rôznych štýlov, ktoré dokážu oživiť bytový interiér, ale i chalupu vo vidieckom štýle, priestory hotela, penziónu alebo administratívnej budovy nájdete aj v ponuke internetového obchodu www.takoy.sk. Môžete si vybrať dekoračné látky metráž z rôznych materiálov a farieb, jednofarené dekoračné látky i s pestrou potlačou, s kvetinovými, listovými či geometrickými vzormi. Boho milovníci si tiež prídu na svoje. Látky v provensálskom štýle zase potešia milovníkov dobrého jedla, kvetín a olivovníkov. Nechýbajú ani decentné geometrické vzory pre minimalistov a veselé detské motívy pre potešia našich najmenších. Vybrať si dekoračné látky metráž sa hodia napríklad na zhotovovanie luxusných dekoračných závesov, obliečok na vankúše, prehozy na postele, obrusy a iné bytové textilné doplnky, ktoré dokážu zútulniť každú domácnosť. Ponuku spoločnosti Takoy tvorí široká škála poťahových látok v rôznych farbách a materiáloch. Od luxusných klasických materiálov, medzi ktoré patrí zamat, či satén, až po dnes veľmi vyhľadávané prírodné materiály ako je hodváb, bavlna a ľan. Pre priestory s vyššou požiadavkou na požiarnu bezpečnosť sú  na výber látky s protipožiarnou úpravou.

Bytovým textilom sa dá  meniť atmosféru interiéru aj podľa ročných období. Ak si obstaráte sady dekoračných závesov, obliečok na vankúše a ďalšie textilné bytové doplnky vhodné napríklad na zimu a Vianoce, textil s veselou jarnou farebnosťou na jar či leto, môže sa váš byt zakaždým „obliekať“ do iných farieb. Sezónne poťahové látky sa líšia farebnosťou, motívmi i štýlom.

Kvalitu, farebnosť a vzory bytového textilu vyberáme aj podľa toho akú miestnosť chceme nim skrášliť, či ide o spálňu, kuchyňu, obývaciu či detskú izbu. Ak si vyberieme farebne výrazný a vzorovaný  bytový textil a v miestnosti sa nachádza čalúnený sedací nábytok, vyberieme si naň radšej málo výraznú  farebnosť čalúnených častí sedacieho nábytku. Naše predstavy nám môže splniť napríklad slovenská spoločnosť Melli Interiéry – Výroba komfortných sedačiek na mieru a predaj čalúnnických materiálov, ktorá vyrába sedacie súpravy v Hornej Potôni, asi 30 km od Bratislavy. Má na výber veľké množstvo poťahových látok, celé farebné, vzorové i materiálové škály. Či už si zvolíme kvalitnú 100 % PES poťahovú látku, zmesovú, ľanovú či bavlnenú látku, pre životnosť sedačky či čalúnenej stoličky je dôležitá najmä oderuvzdornosť materiálu, stálofarebnosť a spôsob čistenia látky. Portfólio produktov Melli Interiéry v súčasnosti zahŕňa všetky typy interiérových sedacích súprav – rozkladacie sedačky, pohovky, kreslá i kresielka. Okrem štandardných kusov vyrába aj komfortné sedačky na mieru, ba aj atypy, napríklad v historickom či retro štýle. S jej čalúneným sedacím nábytkom vyrobeným na mieru sa dá stretnúť v nejednom slovenskom hoteli, liečebných kúpeľoch či noblesných reštauráciách. Výhodou obstarania sedacej súpravy priamo u výrobcu je okrem iného aj to, že si súčasne s nábytkom môžeme dokúpiť rovnakú dekoračnú látku napríklad na závesy a vytvoriť tak decentne zladený interiér.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu