Chcete bývať zdravšie a úspornejšie?

Zdravá klíma v dome je základom príjemného bývania. Budúcnosť patrí nízkoenergetickým a pasívnym stavbám, ktoré túto klímu užívateľovi dokonale poskytujú, a to aj za veľmi nízke náklady. 

Nízkoenergetické bývanie podporuje aj Európska únia, ktorá vyžaduje, aby všetky novostavby od roku 2020 spĺňali parametre takmer nulovej spotreby energie. Znamená to, že skolaudované budú len stavby, ktoré majú tieto atribúty.

Vhodným stavebným materiálom na stavbu nízkoenergetických budov je napríklad DURISOL. Jeho základnou surovinou je prirodzene obnoviteľný zdroj – drevná štiepka (tvorí až 90% objemu), do ktorej sa pridáva cement, voda a ďalšie mineralizačné komponenty. Ponúka všetky stavebno-fyzikálne výhody, ktoré sú zjednotené v kombinácii dreva s betónom. Má vynikajúce tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti a vďaka svojmu masívnemu betónovému jadru dokáže výborne akumulovať teplo. Jeho ďalšou skvelou vlastnosťou je výborná difúzia vodných pár, čím sa efektívne reguluje vlhkosť vzduchu v miestnosti a vytvára sa tak zdravá klíma v interiéri a príjemný pocit z bývania. Prirodzená izolačná schopnosť dreveného plášťa a schopnosti zadržania teploty v betónovom jadre neprináša len značnú úsporu nákladov na kúrenie v zime, ale aj nákladov na ochladzovanie v lete. Nespornou výhodou Durisolu je tiež rýchlosť výstavby, za 1 deň je možné postaviť až jedno podlažie domu. Durisolové tvarovky sa ukladajú na seba nasucho, pričom výplňový betón ich previaže a zároveň zabezpečí statiku celej konštrukcie. Systém Durisol Durisol je odolný voči požiaru, poveternostným vplyvom a je mrazuvzdorný.

Viac na www.leier.sk.

foto: 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu