Špeciálne miesta potrebujú špeciálnu starostlivosť

0
1338
Cropped image of beautiful young woman sitting on toilet. Her panties is hanging on her legs

Čo už len môže byť zložité na intímnej hygiene?! Citlivé partie treba umyť rovnako ako zvyšok tela a hotovo! Akých prehreškov sa v tomto smere dopúšťame?

Rozprávať v 21. storočí o dôležitosti správnej hygieny sa môže zdať prehnané, ale štatistiky hovoria jasnou rečou. Zápal močových ciest, ktorý úzko súvisí aj s nesprávnou hygienou intímnych partií, trápi každú tretiu ženu. Príčin je viacero a pod slovom hygiena sa tiež skrýva oveľa viac ako len umytie sa.

Používanie vhodnej kozmetiky
Podľa lekára je najlepšia taká, ktorá tieto partie nevysušuje a nedráždi. Ak navyše ošetruje napríklad aj po milovaní alebo holení, o to lepšie. Všetko toto zvládne kombinácia aktívneho komplexu laktobacilov a kyseliny mliečnej. Pri výbere produktov by sme sa mali zamerať aj na pH. V oblasti intímnych partií ženy prevláda kyslé pH a prirodzená obranyschopnosť sa môže ľahko narušiť použitím obyčajného mydla či sprchového gélu, ktoré sú zásadité, parfumované a môžu podráždiť citlivú pokožku. Aj toho najlepšieho veľa škodí, intímne partie stačí počas bežného dňa umyť mydlom raz, maximálne dvakrát, kto potrebuje častejšiu očistu, dobrú službu urobí voda.

Na smere záleží
Na spôsobe, ako si intímne partie umývame, záleží viac, ako si myslíme. Po prvé, jemne. Po druhé, prúd vody, sprchy, smer ruky by mal byť vždy spredu dozadu, teda smerom ku konečníku, nie naopak, lebo potom si k pošve a močovému mechúru môžeme „dopraviť“ aj to, čo nechceme.

Nutné je umyť sa pred milovaním aj po ňom
Nie preto, aby sme partnerovi voňali mydlom, ale hlavne preto, aby sa počas styku baktérie, ktoré sa môžu nachádzať okolo konečníka, nedostali do iných miest. Môže pritom ísť o baktérie ženy, ako aj muža.

Holenie
K intímnej hygiene patrí aj holenie. Aby zbytočne nedráždilo kožu, ktorá sa potom môže zapáliť a na svete je ďalší problém, je vhodné používať správne holiace krémy a následne intímne masti. Odporúčajú sa produkty na holenie s vysokým podielom kyseliny mliečnej, ktoré sa v intímnych oblastiach optimálne prispôsobujú pH pokožke. Napríklad aktívne zloženie prípravku – BIOTURM intímny holiaci krém od Bior – pokožku regeneruje a vyživuje a vysokokvalitné BIO oleje a extrakty z nechtíka a harmančeka pokožku počas holenia zase upokojujú, zabraňujú jej podráždeniu a začervenaniu.

Správna bielizeň
Vhodná spodná bielizeň hrá dôležitú úlohu v našej osobnej hygiene. Nohavičky by mali byť voľné a priedušné. Neodporúča sa tango strih, ktorý možno prirovnať k úzkemu chodníku, po ktorom si to baktérie z oblasti konečníka namieria rovno k vagíne. Pohodlné sú nohavičky zo 100 % bavlny alebo bambusového vlákna, syntetické materiály, naopak, nedovoľujú pokožke dýchať a môžu ju dráždiť. 

Raster

Intímne tipy° Intímna hygiena je nutná pred a po každom milovaní° Očistu intímnych partií treba zabezpečiť aj po každom kúpaní° Umývame a utierame sa vždy smerom spredu dozadu, nie naopak° Prostriedky vhodné na očistu a ošetrovanie intímnych partií by mali obsahovať laktózu, vysoké percento kyseliny mliečnej a veľkým plusom je aj výťažok z brusníc, ideálne v BIO kvalite° Aj toho najlepšieho veľa škodí, intímne partie stačí počas bežného dňa umyť mydlom raz, maximálne dvakrát, kto potrebuje častejšiu očistu, dobrú službu urobí voda° Pri holení a po ňom používajte krémy nedráždiace pokožku° Zabudnite na bielizeň z nepriedušných materiálov a na tangá° Medvediu službu robia aj intímky, pretože zabraňujú intímnym partiám „dýchať“.

Zdroj foto: BIOR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu