Kto má rád prírodu, stanovačka je mu blízka. Niekto by možno aj chcel vyskúšať túto aktivitu, ale nevyhovuje mu komfort, ktorý klasický stan ponúka. Vedeli by ste si predstaviť multifunkčný stan, ktorý má vlastnosti chaty? Ak nie, tak sa stačí pozrieť na skvelý projekt s názvom Forrest Glamping, ktorý prináša zážitkové stanovanie pre každú vekovú kategóriu. Tento koncept vôbec nie je neznámy vo svete, ale na Slovensku ešte nemá páru.

Všetky stany sú priam stvorené pre zážitkovú dovolenku

Slovenská príroda je čarovná. To potvrdí každý Slovák, ale aj turisti zo zahraničia, ktorý ju tak obľubujú. Každý jeden kraj skrýva v sebe niečo iné, nevídané. Napríklad kraj pod Sitnom v sebe ukrýva čarovnú prírodu, lúky a jazerá. Práve tu, v Štiavnických vrchoch, ktorým dali nesmierne bohatstvo legendou opradené jašteričky, vzniklo miesto pre oddych. Momentálne sa tu nachádza 11 chatiek, a ďalšie sú v pláne. Tieto chatky zvonka pripomínajú stan, ale keď vojdete dovnútra, máte po ruke všetko, čo potrebujete. Stany sa môžu využívať v každom ročnom období- Každý je vybavený klímou, ale aj ohrievačmi. Ráno si môžete posedieť na terase a vychutnávať si raňajky v prírode. K dispozícii je aj ohnisko, kde sa dá po večeroch niečo chutné aj ugrilovať. Opekačka večer s kamarátmi, alebo s rodinou má svoje čaro.

Lákavé ubytovanie v prírode bez akýchkoľvek pravidiel

Miesto je vhodné pre páriky, partiu kamarátov, alebo pre celé rodiny. Je to ako taká malá komunita, kde sú stany od seba dosť ďaleko, aby ste mali súkromie, ale na druhej strane sa môžete večer pri ohnisku stretnúť. Vybrať si môžete medzi celodenným leňošením v stane, alebo prechádzkou okolo jazera Počúvadlo. Nemôžeme zabudnúť ani na túru na Sitno, ktorý slôži ako poldenný program pre aktívnych ľudí. Názov glamping je odvodený z dvoch anglických slov glamorous a camping, ktoré presne vystihujú tento formát ubytovania. Ide o kombináciu komfortného ubytovania a priameho kontaktu s prírodou. Na svoje si teda prídu milovníci krásneho prostredia, ale aj tí, ktorí sa nechcú vzdať svojho pohodlia. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu