Staňte sa módnou ikonou vďaka McDonaldu

0
2002

Vianočná súťaž s legendárnou značkou!

Big Mac, ikonický burger reštaurácií McDonald`s, tento rok oslavuje polstoročie. Pri tejto príležitosti si slovenský a český McDonald´s ako narodeninový darček pre fanúšikov legendy pripravil jedno špeciálne prekvapenie. Oslovil mladých dizajnérov, ktorí prijali kreatívnu výzvu a pre Big Mac vytvorili limitovanú kolekciu tričiek. Tá je inšpirovaná módou a atmosférou uplynulých dekád, počas ktorých sa aj Big Mac stal súčasťou pop-kultúry a jednoznačne ovplivnil niekoľko generácií, stal sa súčasťou slávnych filmov alebo dôležitým medzinárodným ekonomickým ukazovateľom (tzv. Bic Mac Index). Globálne sú módne spolupráce veľkých značiek bežné, lokálne sú však vzácnosťou. Návrhy tričiek vytvorila pätica mladých českých a slovenských návrhárov. Celú kolekciu uzatvára tričko Jana Černého, ktorého hlavným prvkom je definícia Big Macu z Wikipedie. Ten k celej spolupráci dodal: „Som rád, že veľké značky podporujú mladých umelcov a každý z nás mohol venovať tejto módnej spolupráci kus vlastného štýlu.“

Vanda Janda

Vanda Ivica Jandová pochádza z Košíc, ale v súčasnej dobe pôsobí v Prahe. Najprv sa venovala modelingu a blogovaniu a dnes tvorí vlastnú módnu značku s názvom -VANDA JANDA- . Pre limitovanú kolekciu McDonald´s k príležitosti 50. narodenín Big Macu navrhla topy v štýle 60. rokov.

Miro Sabo

Miro Sabo, návrhár slovenského pôvodu, ktorého však české publikum prijalo za svojho, má za sebou štúdium na UMPRUM a stáž u Rafa Simonsa. V roku 2016 získal titul Módny dizajnér roka. Pre limitovanú kolekciu McDonald´s navrhol trička v štýle 70. rokov.

Tereza Rozalie Kladošová

Počas štúdia si založila vlastnú značku a pracovala v ateliéri Anne Sofie Madsen v Kodani. Svoju kolekciu predstavila napríklad na Mercedes-Benz Prague Fashion Week, alebo Mercedes-Benz Fashion Week Madrid, kde bola v roku 2016 a 2017 ocenená medzi talenty. V tvorbe Terezy Rosalie Kladošovej sa odrážajú jej dekadentné estetické názory, spája postmodernizmus s nostalgiou, a zároveň korení s humorom. Aj to sa odráža na navrhnutej kolekcii pre McDonald´.

Filip Hieke

Okrem svojich súkromných projektov pracuje aj pre značku Pietro Filipi. Vo svojej tvorbe sa zameriava predovšetkým na každodennú módu pre mužov. Jeho práca sa vyznačuje vysokou kvalitou spracovania, nechýba im ale ani dávka extravagancie a zmyslu pre humor. Pre limitovanú kolekciu McDonald´s zvolil tričká v štýle 90. rokov.

Jan Černý

Návrhár, ktorýtvorí výrazné menswear kúsky, kde často pracuje s uniformitou alebo transformáciou ikonických kúskov panského šatníka. Pre limitovanú kolekciu McDonald´s Jan navrhol tričká, ktoré odrážajú módu 2000 – 2010 rokov.

!!!SÚŤAŽ!!!

Vyhrajte model z limitovanej kolekcie od známej návrhárky Vandy Jandy a Terezy Kladošovej, ktoré navrhli limitované modely pri príležitosti osláv slávneho burgera, BigMac. Stačí ak nám správnu odpoveď pošlete do 22.12.2018 a dvoch z vás potešíme skvelými cenami. 

Zdroj@ McDonald´s

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu