Moderný neformálny outfit pre mužov patrí medzi tie, ktoré sú na jednej strane veľmi chic, ale na druhej strane vedia zaujať okolie . Aj keď to vyžaduje určitý stupeň sofistikovanosti, tento štýl v sebe spája ležérne oblečenie a formálne vystupovanie. Muži by sa mali uistiť, že ich oblečenie vyjadruje to, čo chce komunikovať s okolím. Ak ste pozvaní na udalosť, ktorá si vyžaduje ležérne neformálne oblečenie, ktoré ale pôsobí elegantne, prinášame vám túto príručka.

Nemusíte sa ale týmto štýlom obmedzovať len na príležitosti. Smart casual sa môže ľahko stať vaším každodenným oblečením, ak chcete. Malo by to byť elegantné a zrelé, ale zároveň pohodlné, aby sa prispôsobilo rôznym okolnostiam. Je dôležité na začiatku podotknúť, že neformálne oblečenie nemusí byť drahé. Aj keď môžete minúť veľa peňazí za dizajnérske kúsky a luxusné veci, ak chcete, nemusíte to nutne robiť. V tejto príručke uvidíte, že iba s niekoľkými dobre vybranými položkami budete vyzerať skvele, bez ohľadu na to, kde sa vyberiete.

Moderný ležérny štýl
Ležérne neformálne oblečenie vo všeobecnosti znamená jednoduchú kombináciu: tmavomodré džínsy a pánske elegantné košele. Nemôžeme zabudnúť ani na sako a kožené topánky. Váš outfit by mal byť dobre padnúci, ale o niečo menej formálny ako pri obchodnom stretnutí. Laicky povedané, niečo medzi teplákovou súpravou a elegantným oblekom na ples. Ak ste dostali pozvanie na svadbu, ktoré si vyžaduje elegantné oblečenie pre voľný čas, zabudnite na džínsy a namiesto toho choďte si zvoľte elegantnejšiu verziu nohavíc. Kravata nemusí byť potrebná, ale mali by ste si ju zabaliť pre prípad, a obliecť si sako.

Zlaté pravidlo znie: vždy si dávajte pozor na to, na akú udalosť sa chystáte

Majte vždy na pamäti miesto a príležitosť, keď sa pripravujete oblečenie Ak sa chystáte na pracovné posedenie s kolegami po práci, smart casual je pre vás pravou voľbou. Vytiahnite zo skrine napríklad námornícke džínsy a pásikavé tričko. Ak idete na svadbu, vyberte si béžové elegantné nohavice s modrým sakom, a rozhodne zapadnete do každej spoločnosti.

Zaobstarajte si nasledovné základné kúsky oblečenia do šatníka

Pretože je elegantný neformálny štýl pomerne konzervatívny, menej ho ovplyvňujú krátkodobé módne trendy. Ľahšie si tak dokážete svoj šatník vyskladať pomocou niekoľkých vybraných kúskov. Určite si zaobstarajte dobre priliehavé džínsy, pánske košele s dlhým rukávom a elegantné topánky. Medzi nimi si tak ľahko vytvoríte kombinácie na každú príležitosť.

foto: Instagram

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu