Zistite aké má účinky na vaše telo počas chladných mesiacov?

V zime užívame rôzne vitamíny a iné doplnky výživy, aby sme naše telo vyzbrojili silnou imunitou. Ale aj keď sme zdraví, niekedy na sebe pozorujeme isté nedostatky, ktoré nás trápia. Môže sa za tým skrývať nedostatkom kolagénu, ktorý je základnou stavebnou bielkovinou nášho tela, označovaný aj za bielkovinu mladosti. Ako zistiť, že nášmu telu chýba práve kolagén?
Kolagén je pre nás prirodzený a telo si ho vytvára samo. Jeho množstvo ale so stúpajúcim vekom klesá. Je to dané od prírody a nič s tým, bohužiaľ, nespravíme. Od 25. roku života začína v tele ubúdať a okolo 40-ky sa už netvorí skoro vôbec . U niekoho sa to prejaví viac, u iného menej. Existujú ale aj ďalšie faktory, ktoré negatívne vplývajú na tvorbu dôležitého kolagénu. Sú nimi stres, málo spánku, nesprávna životospráva, alebo nedostatok slnečného žiarenia, ktoré nám chýba práve počas jesenných a zimných mesiacov.

Základná stavebná bielkovina
Keďže kolagén je základnou stavebnou bielkovinou v tele, jeho nedostatok sa, jednoducho, musí prejaviť. Vedeli ste, že tvorí až 70% všetkých bielkovín našej kože? Okrem toho sa nachádza v kĺboch, kostiach aj chrupavkách. Keď sa stane, že sa jeho produkcia zníži natoľko, že ju začneme pociťovať, treba si ho doplniť. Kolagén dokážete nájsť aj v kvalitnej strave, napríklad v tučných rybách, červenej zelenine a ovocí, v semienkach a orechoch, alebo v huspenine, ktorú by ste však museli mať v jedálničku pravidelne. Ďalšou možnosťou je doplniť si čistý kolagén vo forme výživového doplnku. Pre jeho správne vstrebávanie je kľúčový vitamín C.

Najčastejšie príznaky nedostatku kolagénu
Jeho nedostatok môžeme doslova pozorovať v zrkadle. Prezrádza ho ochabnutá koža, vrásky, slabé nechty, lámajúce sa rednúce vlasy, ale aj bolesti pohybovej sústavy. Ak sa u vás prejavujú aspoň 2 z týchto príznakov, je vysoko pravdepodobné, že vaše telo volá po kolagéne. Počas jesene a zimy sú navyše vlasy, nechty, aj pleť namáhané častým striedaním teplôt, chladnom, nedostatkom slnečných lúčov, ale aj menej kvalitnou stravou. Pleť je dehydrovaná a začervenaná, vlasy suché s rozštiepenými končekmi a skrehnuté prsty v rukaviciach zase neprajú zdravo vyzerajúcim nechtom. Úbytok kolagénu má veľký vplyv na to, ako zdravo vyzeráme a ako sa cítime.

Ten správny kolagén od Inca Collagen
Na trhu nájdete množstvo prípravkov s obsahom kolagénu. Aby ste ale nekupovali mačku vo vreci, je dôležité zamerať sa na jeho zloženie, pôvod a spôsob užívania. Najlepšie je doplniť ho telu zvnútra a vo vysoko-koncentrovanej forme.

Siahnite po Inca Collagene. Je to 100% čistý morský kolagén bez prísad, navyše denná dávka obsahuje až 3 000 mg kvalitného kolagénu. Vďaka tomu, že je bio-aktívny s ním vaše telo dokáže spracovať presne tak, akoby si ho vyrobilo samo. Navyše sa perfektne hodí ako vianočný darček, pretože v krásnej modro-zlatej škatuľke nájdete 30 zlatých vrecúšok na celý mesiac. Vo vrecúšku je hydrolyzovaný kolagén vo forme prášku, ktorý jednoducho necháte
rozpustiť vo vode alebo inom nápoji a vypijete. A čo ďalej? Počkáte, kým poputuje presne tam, kde ho vaše telo potrebuje, a tešíte sa z jeho účinkov. Inca Collagen dlhodobo užívajú spokojní zákazníci ako aj Marcela Šarvaicová – atestovaná farmaceutická laborantka a certifikovaná kozmetička. Tá prezradila svoju skúsenosť s kolagénom, ktorý jej pomohol zregenerovať kolená, nechty a vďaka nemu sa vyhla aj operácii preťaženej ruky.
Takže dámy alebo aj páni, už viete, čo napíšete v liste Ježiškovi, alebo čo darujete ženám vo vašej rodine?

Inca Collagen zoženiete v každej dobrej lekárni alebo na webe www.incacollagen.sk.

foto: Inca Collagen

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu