Ste alergik? Nad kúpou sušičky ďalej neuvažujte

0
828

Neviete, čo s bielizňou v sychravom počasí? Na balkóne schne celú večnosť a v byte nemáte priestor na sušiak? Čoraz viac domácností sa uchyľuje k nákupu sušičky bielizne, vďaka ktorej nielen ušetria, ale s bielizňou si rýchlo poradia. Navyše pre alergikov by mala byť sušička bielizne povinnou výbavou. Základom je vybrať správny model, ktorý vám bude najviac vyhovovať.
Sušička bielizne vám ušetrí nielen prácu, ale aj množstvo času. Poradí si s oblečením, topánkami i plyšovými hračkami. Bielizeň sušená v sušičke si zachováva farby, neobsahuje žiadne alergény, peľ, chlpy či vlasy a navyše ju nemusíte vôbec žehliť. Oblečenie je jemné, voňavé aj bez použitia aviváže. A dobrá správa pre fajčiarov je, že mnohé modely obsahujú program na osvieženie, vďaka ktorému odstraňujú z bielizne rôzne pachy.
Ak ste alergik, sušička je pre vás ako stvorená. Naviac na trhu už dnes nájdete špeciálne modely vybavené špeciálnymi antialergickými cyklami, ktoré sú určené práve pre alergikov. Sušia na vyšších teplotách a zlikvidujú všetky nežiaduce látky, ktoré môžu zostať v bielizni po praní na nízkych teplotách. V sušičke bielizeň nie je vystavená alergénom, ako sú baktérie, roztoče či peľ. Vďaka tomu sa znižuje riziko alergickej reakcie cez pokožku aj vzduchom pri obliekaní.

2 v 1 alebo práčka a sušička samostatne?
Trh ponúka viacero možností. Sušičku môžete kúpiť samostatne alebo ako kombináciu sušičky a práčky v jednom. Ak zvolíte druhú možnosť, získate síce priestor navyše, ale musíte počítať s nižšou kapacitou sušičky. ,,Modely, ktoré sú 2 v 1, poskytujú na sušenie spravidla nižšiu kapacitu ako na pranie. Časť bielizne po skončení pracieho cyklu musíte vybrať a oblečenie sušiť na dvakrát,“ vysvetľuje Daniel Dobeš, produktový manažér značky DATART.
Samostatne stojace sušičky sa spravidla plnia z prednej strany. Ak potrebujete sušičku vmestiť do malého priestoru, je ideálne postaviť ju priamo na práčku. ,,Takto ušetríte miesto a sušičku budete mať na úrovni rúk. Na tento účel si stačí k práčke a sušičke dokúpiť spojovací medzikus, ktorý zabezpečí bezpečné uloženie spotrebičov na seba,“ vysvetľuje Dobeš z DATARTu.

Investovať do kvality sa oplatí
Ak máte starú neúspornú práčku, rozhodne vaše náklady nezníži úsporná sušička. Pri výbere spotrebiča berte do úvahy priemerné náklady na jedno sušenie, frekvenciu prania a množstvo bielizne, ktoré chcete sušiť. Niektoré modely síce lákajú na nižšiu cenu, ale ich pravidelným používaním zistíte, že sú z dlhodobého hľadiska neekonomické. Naopak, kvalitná sušička s tepelným čerpadlom si svoju cenu po rokoch používania obháji. ,,Z dlhodobého hľadiska radíme zákazníkom investovať do kvalitnejších a úspornejších modelov,“ radí odborník z DATARTu.

foto: Datart

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu