IKEA POMÁHA RODIČOM SAMOŽIVITEĽOM POČAS KORONAKRÍZY

0
827

Spoločnosť IKEA sa zaviazala, že sa bude angažovať v oblasti trvalej udržateľnosti. Táto stratégia je súčasťou dlhoročného úsilia, ale aj okamžitej podpory komunít v miestach pôsobnosti. Spoločnosť v týchto časoch čelí bezprecedentnej situácii súvisiacej s pandémiou COVID-19. V rámci podpory komunít počas koronakrízy sa IKEA rozhodla pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú, preto vyčlenila sumu 220 000 eur na okamžitú podporu v boji proti ochoreniu COVID-19. ,,V  IKEA sme rozlišovali dve fázy pomoci v boji s koronavírusom. V prvej fáze boli rozlíšené ako najrizikovejšie skupiny seniori, ľudia bez domova a doktori,“ priblížila líderka pre udržateľnosť IKEA Bratislava Anna Šimončičová.

,,V  tejto fáze sme vybavovali nemocnice v  Bratislave,  Košiciach a  Banskej Bystrici, zariaďovali sme oddychové miestnosti pre doktorov, vybavovali sme domov seniorov v  Pezinku a  taktiež sme pomáhali organizovať dočasné karanténne miesta pre ľudí bez domova v  Bratislave a  Košiciach. V druhej fáze sme rozlíšili ako najrizikovejšiu skupinu práve rodičov samoživiteľov. Rodič samoživiteľ je niekto kto sa nachádza v ťažkej životnej situácii. Veľakrát ide o  rodiny, ktoré žijú na pokraji núdze. Títo rodičia počas koronakrízy stratili prácu, alebo im boli skrátené pracovné hodiny. Vyžiť z jedného platu s deťmi je už i  tak finančne veľmi náročné a  pre nich to bola naozaj veľmi ťažká životná situácia.“

Na Slovensku preto IKEA vyčlenila 50 000 EUR na pomoc týmto rodinám v Bratislave a Košiciach. V spolupráci s magistrátom mesta Bratislava, mestom Košice a neziskovou organizáciou Jeden rodič pomohla 310 matkám a otcom, keď každému darovala IKEA výrobky v maximálnej hodnote 280 EUR podľa ich špecifických potrieb. Niekedy sa jednalo o obliečky, posteľ, či domáce spotrebiče, alebo napríklad hračky, ktoré rozvíjajú kreativitu malých detí. ,,Sme radi, že aj takouto iniciatívou pomôžeme matkám, či otcom – samoživiteľom so zmierňovaním dopadov COVID-19. V nasledujúcich mesiacoch bude IKEA v rôznych formách komunitnej pomoci aktívne pokračovať tak, aby sme naplnili našu víziu – vytvoriť lepší život pre čo najviac ľudí,“ povedala Lucia Klečková, riaditeľka obchodného domu IKEA Bratislava.

foto: IKEA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu