Štúdium angličtiny môže byť pre deti atraktívne aj počas prázdnin

0
973
Happy school boy holding his bag and smiling

Vďaka pandémii koronavírusu si naše deti neužili školy tak ako po iné roky. Aj preto sa budú cez letné prázdniny ochotnejšie zapájať do letných táborov pripomínajúcich svojou náplňou školu. Medzi ne patria najmä letné jazykové tábory.

Ak v žilinskom parku neďaleko Jazykovej školy Gabby budete počas prázdnin stretávať detí a dospelých vo voľnočasovom oblečení, v tričkách či obľúbených rifliach v družnej zábave, možno to nebude len hra, ale moderná zážitková výučba angličtiny. Deti sa napríklad na čerstvom vzduchu hrajú loptové a iné hry, počas ktorých s lektormi využívajú anglický jazyk.

kluges mädchen in der grundschule

Žilinská Jazyková škola Gabby, aj napriek tomu, že ako  škola by mala byť v lete zatvorená, má pre deti vo veku 4 až 12 rokov pripravených plno hier a zábavy počas celých prázdnin. V 9 turnusoch letných denných detských táborov sa deti rozdelia do troch skupín, na základe veku a jazykovej úrovne a v nich budú mať s úžasnými lektormi o zábavu postarané. Anglická škola spája učenie s hrou a tým vytvára vhodné prostredie pre dieťa na zdokonalenie si svojich znalostí v anglickom jazyku, či už pre začiatočníkov alebo pokročilých. Výučba v Jazykovej škole Gabby funguje na princípe Cambridge metódy, plus Montessori, ktorými sa dokážu deti naučiť po anglicky hravou formou a za oveľa kratší čas ako je to bežné. Medzi jednotlivými hodinami sú zahrnuté prestávky, počas ktorých deti dostávajú občerstvenie. Do takéhoto letného tábora by však deťom nemali chýbať ich obľúbené rifle.

Program letných jazykových táborov pre deti je rôznorodý, záleží od počasia a veku detí. Ale každý deň ráno sú detí informované lektorom alebo vedúcim tábora o konkrétnom harmonograme. Keďže sa jedná o denný detský tábor, po naplnení naplánovaných denných aktivít si rodičia vyzdvihnú deti a pripravia sa na ďalší deň plný zábavy. Samozrejme platí, že na úhradu za letný tábor pre dieťa môžu rodičia využiť aj rekreačný poukaz od svojho zamestnávateľa. Termín prvého týždenného turnusu začína 1. júla a posledný (9.) turnus 24. augusta 2020 a končí pred začiatkom nového školského roka. Akreditované centrum – Jazyková škola Gabby v Žiline – je v asociácii Cambridge škôl. Pripravuje záujemcov na všetky Cambridge skúšky KET, PET, FCE, CAE, CPE a je tiež akreditovaným centrom Educational Testing service (ETS), teda spoločnosti, ktorá produkuje testy TOEIC, TOEFL. V jazykovej škole sa teda okrem výučby jazyka priamo testuje pracovná angličtina, nemčina, francúzština prostredníctvom medzinárodnej skúšky TOEIC a tiež sa pripravujú študenti na medzinárodnú akademickú skúšku z anglického jazyka TOEFL ako aj z nemeckého jazyka Goetheho certifikát úroveň A2, B1, B2.

foto: Fotolia

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu