Tento rok máme celkom dlhé adventné obdobie, veď prvú adventnú sviečku sme zapálili už 27. novembra. Inšpirujte sa tipmi z ponuky Tchibo na magický čas medzi končiacou sa jeseňou a príchodom Vianoc.

Advent je čas na stíšenie sa, rozjímanie a prípravu na najkrajšie sviatky roka. Azda neexistuje domácnosť, v ktorej by nežiarili vianočné svetielka, nevoňali vianočné koláčiky, nehrala vianočná hudba. Pripravili sme pre vás nápady, ako si urobiť advent ešte krajší, než doteraz! Adventná výzdoba a inšpirácie na darčeky pre každého nájdete v predajniach a na www.tchibo.sk.

Zásada č. 1: Vianočné svetielka

Tú pravú atmosféru Vianoc navodia dekorácie a svetielka. LED sviečky z pravého vosku z Tchibo dokonale simulujú mihotavý plameň a sú tak bezpečnou náhradou sviečok. Zatiaľ čo klasické sviečky rýchlo vyhoria, LED svietia nekonečné hodiny a s funkciou časovača sa samé zapnú aj vypnú. Sviečky s LED imitujú horiacu sviečku na stromčeku s realisticky plápolajúcim efektom, ale na rozdiel od klasických sviečok sú bezpečné a pretože sú na baterky, odber elektriny vám nezvýšia. Svetelné reťaze a ďalšie svetielka rôznych tvarov a veľkostí na vnútorné aj vonkajšie použitie majú nízku spotrebu a znižujú aj nebezpečie požiaru, pretože sa neprehrievajú. Vonkajšie solárne dekorácie, napríklad v tvare srnky, sa nabíjajú za svetla a keď sa začne stmievať, snímač ich automaticky zasvieti. Efektná vianočná hviezda z viacerých vrstiev udržateľného papiera s LED svetielkom sa dá po sviatkoch jednoducho zložiť a uschovať. Lampáš v tvare domčeka vytvára milé zátišie a  kruh s 50 mikrosvetielkami zavesený na vchodových dverách, alebo položený na stole, víta všetkých doma.

Zásada č. 2: Sviatočné dekorácie

Bez vianočných dekorácií by slávnostná atmosféra nemala to čaro, ktoré na predvianočnom období tak milujeme. Plný očakávania vyťahujeme vianočné prestieranie, vankúše, šálky s vianočnými motívmi, deti potešia milé vianočné obliečky.  Prírodné symboly, trblietavé ozdoby, mäkké tkaniny a neodmysliteľný adventný kalendár, ktorý láka malých i tých väčších, nám každý deň spríjemňujú čakanie na najväčšie prekvapenie pod stromčekom. Patrí k ním aj dekoratívny zvlhčovač vzduchu zavesený na radiátore. Stačí dať do vody pár kvapiek vonného oleja a celý dom príjemne rozvoniava, a suchý vzduch už tiež nikoho nebude trápiť.  Drevený betlehem so sklenenými figúrkami, ktoré sa dajú postaviť, alebo zavesiť, je vianočnou klasikou – teraz s moderným dizajnom.  Vianočné ozdoby nemusia visieť iba na stromčeku. Zaveste ich napríklad na úchytky na nábytku, na okná, alebo hoci aj na háčiky v kúpeľni a každý člen rodiny bude zrazu aj sám vedieť, kam má zavesiť svoj uterák.


Zásada č. 3: Vianočné koláčiky

Aký by to bol advent bez vianočného pečenia? Tchibo má všetko potrebné na sušienky, venčeky, keksíky a ďalšie koláčiky, bez ktorých by sviatky ako keby ani neboli. Formičky, vykrajovačky, reliéfne valčeky a tiež dózy na uskladnenie sladkých pokladov nájdete v predajniach a na www.tchibo.sk. Ponúka všetko potrebné, aby sa vianočné pečivo nielen vydarilo, ale aj aby ste ho mali kam schovať pred maškrtníkmi, aby do Vianoc vydržalo a potom aby sa dalo  pekne naservírovať na slávnostný stôl. Tu na vás čakajú aj recepty, s ktorými si poradia aj tie z nás, ktoré si s pečením až tak netykajú.

Zásada č. 4: Čas s tými najvzácnejšími

Vo vianočnom čase oveľa častejšie než „ja“ používame „my“. Spoločne pečieme, spoločne zdobíme a spoločne zdieľame príjemné chvíle. Ak sa počas adventu venujete viac finišovaniu v práci, zháňaniu darčekov a upratovaniu, spomaľte. Nič z toho vám neutečie. Čas strávený s blízkymi však nenahradíte.
Náš tip: Ak naozaj nič nestíhate, doprajte si aspoň jeden pyžamový deň s najbližšími. Vytiahnite spoločenské hry, staré fotoalbumy, pozrite si spoločne film alebo rozprávku a užívajte si vzácne chvíle, keď jediné, čo treba, je byť spolu. Pyžamový deň pristane každému veku. Šálka teplého kakaa, pohodlné pyžamo, deka a kniha, televízor či spoločenské hry sú náš tip na dni, keď sa von neoplatí ani len nos vystrčiť. Zahrajte si napríklad spoločne vianočný mini bowling s figúrkami vyrobenými z certifikovaného dreva, počúvajte a spievajte obľúbené vianočné pesničky či koledy…

Viac inšpirácie na sviatočnú výzdobu, vianočné pečenie či darčeky pre každého nájdete na www.tchibo.sk

 www.tchibo.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu