Veronika Savarijová má novú knihu s tajuplným názvom!

Spisovateľka s nádherným úsmevom Veronika SAVARIJOVÁ prichádza po dvoch úspešných románoch Neskromná nádej a Keď na Haiti padá dážď s novou knihou. Zatiaľ vychádza iba ako e-kniha, ale dočkáte sa aj tlačenej podoby. Volá sa Kráľovstvo smrteľníka a mnohých z vás prekvapí…

Po dlhšej odmlke si napísala novú knižku. Je taká iná než tie prechádzajúce, zvláštna… V čom?

Počas mojej spisovateľskej odmlky som sa snažila nezaháľať. (úsmev) Moje nové knižné dielo, Kráľovstvo smrteľníka, som písala 3 roky. Je to príbeh, ktoré má za sebou mnoho revízií a opráv a prešiel rukami viacerých kritikov aj priateľov, ktorí mi boli inšpiráciou aj sprievodcami. Príbeh je v mojej tvorbe výnimočný v tom, že sa nejedná o román pre ženy, ale o dielo s dobrodružným dejom, sci-fi a fantasy prvkami, šiframi, tajomstvami a samozrejme aj láskou. Kniha zároveň poukazuje na problémy súčasnej doby – či už ekologické, sociálne, ekonomické…

O čom román je a komu by si ho odporúčala?

Hrdinkou príbehu je študentka, ktorá sa ocitne v utopickom kráľovstve na neznámej planéte. Stáva sa súčasťou dokonalého spoločenstva, v ktorom neexistujú peniaze, zlo či nevraživosť, a kde vládnu prírodné zákony a nadprirodzené schopnosti jeho obyvateľov. Veľmi rýchlo však prichádza na to, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá, a dostáva sa do nebezpečných situácií plných zrád a tajomstiev, v ktorých musí bojovať o vlastný život. Hoci sa príbeh odohráva na inej planéte, problémy jej sveta sú blízke tej našej. Knihu by som odporučila všetkým mladým a dospelým, ktorí milujú dobrodružstvo a ktorí radi nachádzajú v príbehu hlbší zmysel, tajomstvá, šifry a viaceré línie deja.

Prečo si siahla po takomto motíve?

Dej tohto príbehu som nosila v hlave viac rokov a o to bolo ťažšie dať mu ucelenú knižnú podobu. Nemôžem povedať, že tu ide o jeden konkrétny žáner, pretože kniha nie je typickým predstaviteľom žiadneho z tých, s ktorými sa bežne stretávame. Počas rokov prehodnocovania a písania tejto knižky som sa snažila čo najviac napojiť na jej potencionálnych čitateľov a ponúknuť im nielen dobrodružný príbeh a lásku, ale aj úvahy a odpovede o vzniku sveta a o ekologických, zdravotných a sociálnych dopadoch ľudských činov.

Autorskú prestávku si si urobila aj zo súkromných dôvodov. Si čerstvá mamina, budeš čítať aj svojmu dieťatku?

Určite áno a veľmi sa na to teším. Krátke príbehy mu rozprávam už teraz, aj keď mi mnohí hovoria, že ich ešte nemôže vnímať. Ja však verím, že dôležitý nie je len obsah slov, ale aj pocit, ktorý pri nich máme.

Čo rada čítaš ty sama?

Milujem sci-fi, dobrodružné a fantasy príbehy. Neopovrhnem však ani ženskými románmi a veľmi často sa vraciam k motivačnej literatúre. Taktiež rada čítam tzv. e-booky dostupné na internete, ktorých autori prostredníctvom nich predávajú svoje skúsenosti o určitom spôsobe života či práce. V posledných rokoch akoby sa s nimi roztrhlo vrece, a ja sa tomu veľmi teším, pretože sú znakom slobody a nadšenia robiť to, čo človeka baví.

Je nejaká knižka, ktorá zásadne ovplyvnila teba a tvoj život? Taká, ku ktorej sa napríklad stále vraciaš?

Nedám dopustiť na sériu kníh Hovory s Bohom od Neale Donald Walsch, ktorá čitateľovi ponúka úplne iný pohľad na svet. Veľmi na mňa zapôsobila aj kniha Tajomstvo od Rhonda Byrne či knihy o kreativite od Austin Kleon a Julia Cameronová. Nesmiem však zabudnúť ani na beletriu a pri tejto príležitosti spomenúť série kníh Harry Potter či Pán prsteňov, ktoré síce nezmenili môj život, no boli mi vernými spoločníkmi od obdobia dospievania až po súčasnosť.

(red)

foto: archív V.S.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu