TAJOMSTVO MYSLE BOHATÝCH podľa Andyho Winsona

0
1914

V dnešnej uponáhľanej dobe ľudia túžia čoraz viac po úspechu a po vysokom zárobku. Čím to je?

Nikdy som nepočul od ľudí v akejkoľvek krajine povedať, že zarábajú veľa. Ľudia si proste zvyknú na sumu, ktorá im príde každý mesiac na účet. Žijeme v konzumnej dobe, kedy si zvykáme na vyšší štandard. Nevyužívame mestskú hromadnú dopravu, ale chodíme do práce autom. Nekupujeme si použité auto, funkčné, radšej siahneme po lízingu. Väčšina ľudí má zle nastavený vzťah k peniazom. Najskôr peniaze dávajú na nutné výdaje a čo zostane, tak to sa hneď aj minie. Pozitívny vzťah k peniazom ale znamená to, že keď dostanem výplatu, tak ju zainvestujem. – najskôr zaplatím sám sebe. Až po sporení a investíciách by sme sa mali pozerať na zostatok na účte a z toho žiť. Ľudia pociťujú, že zarábajú málo, a ten pocit je oprávnený. Oni si nevedia toľko nasporiť, koľko by naozaj chceli. Existuje však jeden princíp. Princíp  „nožnice bohatstva“. Tento princíp vychádza z jednej veci: len samotným sporením ešte nikto nezbohatol. Nestačí len sporiť, ale musím rozmýšlať aj nad tým, ako môžem pravidelne zvyšovať svoj príjem. Buď môžeme zvyšovať tzv. aktívny príjem alebo pasívny príjem. Pasívny je ten, ktorý nevyžaduje môj čas. Napríklad keď si kúpim nehnuteľnosť a dám ju do prenájmu. V rámci princípu nožníc bohatstva by sa mali ľudia sústrediť na 2 aspekty: znižovať životné výdaje a zvyšovať príjmy.

Čo by malo byť najväčšou motiváciou pre ľudí?
To by mali byť práve ich sny a ciele. Čo chcú vytvoriť na tomto svete? Čo tu chcú zanechať pre svoje deti, akým smerom ich chcú viesť.

O čom je Tajomstvo mysle bohatých?
Je to seminár, ktorý je postavený na 3 kľúčových pilieroch, ako dosiahnuť finančnú slobodu. Motto je: Mysli, konaj a zbohatni. Prvá vec, kvôli ktorej väčšina ľudí nezbohatne je to, že majú vo svojej mysli určité vzorce, ktorými už vopred bojkotujú to, aby mali viac peňazí. Čiže prvým krokom na tréningu je práve to, že zistíme, ktoré veci blokujú toho jednotlivca v tom, aby uspel. 
Mnoho ľudí koná. Chodia pravidelne do práce, ale aj tak žijú od výplaty k výplate. Preto potrebujú konať a robiť efektívne veci. Nestačí preto len pozitívne myslieť ale aj správne konať. Zbaviť sa svojich strachov a ísť do akcie. Tretí pilier je bohatstvo. Sú tu speváci, ktorý boli slávny, ale potom upadli do zabudnutia. Potom tu sú legendy, ktoré sa stále držia na výslní. To isté platí aj pri peniazoch. Človek môže vyhrať v lote alebo zdediť. Prvý rok má hojno, ale po pár rokoch má nulu. To súvisí práve s tým, že nepozná stratégie, ako o tie peniaze neprísť a rozmnožovať ich. Preto je dôležitá finančná gramotnosť u ľudí a poznanie stratégii a systémov ako si vytvoriť stroj na peniaze. A o tom je presne tento tréning.

foto: Archiv A.W.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu