Televízor, ktorý je možné postaviť do stredu miestnosti alebo na neho postaviť vázu? The Serif od Samsungu to dokáže

0
1399

Netradičný dizajnový televízor, ktorý zapadne do akéhokoľvek interiéru, od dizajnérov Ronana a Erwana Bouroullecových.

Máloktorý televízor sa môže pýšiť tým, že na jeho podobe pracovali uznávaní priemyselní dizajnéri. Samsung The Serif, televízor s prekvapivo širokým rámikom, ktorý môžete len tak postaviť na zem bez akýchkoľvek podpier alebo televízneho stolíka, medzi tieto výnimky patrí. Jeho podobu pre Samsung exkluzívne vytvorili preslávení dizajnéri Ronan a Erwan Bouroulleceovi z parížskeho dizajnového štúdia Bouroullec. The Serif od nich získal nielen vonkajší vzhľad, ale aj špeciálne grafické motívy na obrazovke, ak je vypnutý v režime spánku.

„Za necelé storočie činnosti televízneho vysielania sa televízor premenil z rozmernej krabice s čiernobielym obrazom na to, čomu hovoríme „pamätník technológií“. Teda na niečo, čo by malo byť vidieť, ale nemalo by to zaberať veľa miesta,“ vysvetľuje Erwan Bouroullec. Spoločne s bratom Ronanom sa rozhodli opustiť koncept rozmerných televízorov zavesených na držiakoch na stene, ktoré sú prakticky bezrámikové. The Serif má naopak odvážne hrubý a výrazne farebný rám, ktorý pri pohľade zo strany pripomína siluetu pätkového písmena „I“.

Postavte ho kamkoľvek, vždy bude reprezentatívny
The Serif má síce tenkú obrazovku, ale plochý horný a dolný okraj rámu, takže sa naozaj nedá zavesiť na stenu. Zato je ho možné pohodlne postaviť na stôl, policu alebo priamo na zem bez toho, aby potreboval nejaký ďalší držiak. Alebo môže spočinúť na tenkých dlhých kovových nožičkách vytvorených špeciálne pre neho, takže ho môžete postaviť kamkoľvek do priestoru. Na žiadnom mieste vo vašej izbe nebude vyzerať nepatrične, čo by sa o akomkoľvek inom televízore povedať rozhodne nedalo. Navyše jeho horný rám môže slúžiť ako polička pre rôzne dekoratívne predmety, ako sú vázy, kvetináče, knihy alebo sošky.

Tento nový lifestylový televízor od Samsungu dokáže slúžiť svojmu majiteľovi aj vo chvíli, keď je vypnutý. Na obrazovke je možné nastaviť hodiny s presným časom, informácie o počasí a teplote, alebo aj krátke textové správy o aktuálnych udalostiach. To všetko v dizajne bratov Bouroulleceových, ktorí sú autormi špeciálnych motívov na obrazovke – vzoru s listom či textúrou tkaniny. „Keď niečo navrhujeme, snažíme sa integrovať objekt do jeho okolia rovnakým spôsobom, ako keď sa čaj vstrebáva do horúcej vody, keď ho vložíte do šálky,“ opisuje Erwan Bouroullec. „Elektronické zariadenia by mali zapadať do prostredia rovnako, ako akýkoľvek iný interiérový objekt.“

Televízoru The Serif sa to darí veľmi dobre. Jeho nadčasový dizajn nezostarne so žiadnym z ďalších modelových radov QLED televízorov od Samsungu, medzi ktoré technologicky patrí. Rovnako ako rozmerné bezrámikové a ultratenké QLED TV ponúka ultra rozlíšenie 4K UHD, bezkonkurenčnú farebnú škálu Quantum Dot alebo funkciu Adaptívny obraz, ktorá prispôsobí jas a kontrast obrazovky svetelným podmienkam v miestnosti. Určite na ňom oceníte aj funkciu automatického zosilňovania hlasitosti vo chvíli, keď sa v okolí vyskytne nepríjemný hluk napríklad z vysávača alebo umývačky.

Dvakrát kliknite a prehrajte obsah z mobilu alebo tabletu
Horná lišta televízora The Serif môže slúžiť aj ako držiak na mobilný telefón alebo tablet, z ktorých je možné jednoducho prehrávať audio i video obsah na obrazovke televízora. Bez zložitého prepájania, stačí dvakrát poklepať na mobilné zariadenia a hneď je možné zrkadliť jeho obsah v televízore. Neplatí to len pre smartfóny a tablety od Samsungu, ale vďaka funkcii AirPlay 2 aj pre zariadenia od značky Apple.

Na slovenskom trhu sú televízory The Serif dostupné v troch veľkostiach uhlopriečky: najväčší 55″ za odporúčanú maloobchodnú cenu 1 499 Eur, stredný s uhlopriečkou 49″ za odporúčanú cenu 1 299 Eur a konečne „malý“ s uhlopriečkou 43″ za odporúčanú cenu 1 199 Eur.

Viac informácií o dizajnových televízoroch The Serif nájdete na stránke https://www.samsung.com/sk/tvs/the-serif/highlights/.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu