Česko-Slovenská Superstar Tereza Mašková vydáva svoj debutový album. 

Tereza Mašková, ktorej kritici i fanúšikovia predpovedajú budúcnosť nasledovníčky ženských hudobných legiend v histórii českého popu. Presne dva roky a dva dni, odkedy nosí titul Česko-Slovenskej Superstar (v grand finále zvíťazila 10. júna 2018), vydáva svoj debutový album Zmatená

Svoje prvé dva roky na scéne Tereza uzatvára symbolicky vydaním debutového albumu Zmatená. Na nahrávke prináša dvanásť skladieb, z ktorých štyri vyššie spomínané už stihla vydať ako single. Odkedy zvíťazila v Superstar, tvorí a koncertuje súčasne na Slovensku i v Čechách. Aj jej debutový album preto vznikal doslova na ceste medzi Bratislavou a Prahou – svedčí o tom bohatý mix českých i slovenských mien kolegov, ktorí sa na jej albume podieľali: speváci Marek Ztracený, Ondřej G. Brzobohatý i Aleš Kubát (in memoriam) a producenti Oliver Žilák, Martin Maxo Šrámek, Peter Graus, Tomáš Zubák, Matej Mikloš a Matěj Vávra. 

Ako naznačuje názov Zmatená, pri počúvaní albumu čaká fanúšikov zmes skladieb, ktoré vznikali pod turbulentným vplyvom mnohých elementov a Terezu ako umelkyňu výrazne formovali. „Myslela som si, že keď budem vydávať svoj prvý album, budem vyprofilovaná speváčka, ktorá vie, čo chce. Postupom času som začala zisťovať, že to nie je až také jednoduché. Páči sa mi veľa žánrov a štýlov. Preto môj prvý album ako hovorím, je farebný. Je na ňom všetko, čo ma baví a v každej pesničke som zanechala kus seba, svoje emócie, slzy, šťastie a radosť. Dlho som sama zo seba bola zmätená… Možno ste čakali kompaktný album. Sama som nevedela, ako to uchopiť a vôbec, čo mám robiť. A tak vznikol môj prvý album „Zmatená“, v ktorom som si veľa vecí vyskúšala a mám z toho veľkú, úprimnú radosť,“ vyznáva sa Tereza. 

„Pre Terezu je pri tvorbe hudby dôležité pracovať s ľuďmi, z ktorých ide pozitívna energia, ktorých má rada a ktorí majú úprimne radi ju. Presne tak vznikal aj tento album. Je to jej talent a srdce spojené a pretavené do hudby,“ hodnotí dlhoočakávaný debut Terezin manažér Oliver Žilák. 

„Je to krásna skladba,  keď som ju počula prvýkrát, zatajil sa mi dych, pretože text je pre mňa majstrovským dielom, ktoré sa autorom vydarilo. Myslím si, že každý z nás si v tom nájde svoj pocit. Pre mňa je to zamyslieť sa sama nad sebou, nad tým, čo je v živote dôležité, aké sú priority. Neustále sa za niečím naháňame, chceme viac a viac. Nevážime si to, čo máme a väčšinou na to prídeme, až keď to stratíme. Obzvlášť v tejto dobe je to trefné,“ hovorí Tereza a vysvetľuje, že práve tieto hlboké myšlienky chcela spoločne s režisérom podčiarknuť novým videoklipom.   

Ako dodáva na záver, po vydaní debutového albumu sa už veľmi teší na prvé koncerty, ktorých termíny sa už začínajú črtať po nútenej koncertnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu