Školský rok už pomaly ale iste klope na dvere, preto je najvyšší čas začať so zariaďovaním izby pre školákov. Rodičia budúcich prvákov by mali izbu, ktorá doteraz slúžila najmä na hranie, premeniť na priestor, ktorý bude vhodný na učenie a rozvoj dieťaťa. Pre dievčatá aj chlapcov býva detská izba ich „kráľovstvom“, preto by sme im mali vytvoriť útulný priestor, ktorý bude spĺňať všetky ich požiadavky. V izbe by mali mať dostatok priestoru pre oddych a hry, ale aj pre učenie.

Pri výbere nábytku do detskej izby by sme mali brať do úvahy, že potreby detí, a s tým aj požiadavky na vybavenie izby, sa v priebehu rokov menia. „Nábytok v detskej izbe sa mení v priemere každých šesť rokov, preto je vhodné voliť prispôsobiteľný nábytok alebo variabilné systémy, ktoré ponúkajú širokú škálu možností, keďže jednotlivé kúsky nábytku možno podľa potreby obmieňať,“ uvádza Andrea Štěpánová, marketingová špecialistka spoločnosti ASKO-NÁBYTOK.

Pri zariaďovaní detskej izby sa rodičia často snažia aj o jej nadčasové vybavenie, ktoré deťom vydrží aj niekoľko rokov. Avšak, nie je to správne. Dieťa totiž oveľa viac ocení priestor, ktorý bude zariadením prispôsobený jeho veku a osobnosti. To je dôvod, prečo sú už spomínané variabilné systémy stále viac populárne. Kým pre bábätko z nich vyberiete prebaľovací pult, detskú postieľku a praktické skrinky či komody, do izby malého školáka zase zvolíte písací stôl a klasické jednolôžko. Vďaka týmto „šikovným“ systémom tak môžete vytvoriť priestor, ktorý bude vášmu dieťaťu šitý na mieru. A pokiaľ má vaše dieťa predstavu o tom, ako by mala jeho izba vyzerať, môžete si ho prizvať ako poradcu pri výbere farieb a doplnkov, a vytvoriť tak z obyčajnej detskej izby kráľovstvo malej princeznej či udatného rytiera.

Variabilný systém Cariba

Systém nábytku Cariba je pre zariaďovanie detské izby ako stvorený. Rad obsahuje všetky typy nábytku od prebaľovacieho pultu až po PC stôl, vďaka čomu môžete vybavenie v priebehu času obmieňať a izba tak s vašimi deťmi doslova porastie. Dizajnovo sa môžete nastaviť na nestarnúcu kombináciu bielej farby s dubom san remo či nevšedné prevedenie bielej a grafitovo šedej farby.

Variabilný systém Mega

Systém Mega sa teší veľkej obľube, a to najmä vďaka širokej ponuke jeho jednotlivých kusov nábytku. Nemusíte ho však využiť len do detskej izby, skvele sa totiž hodí aj do predsiene, pracovne alebo obývačky, takže sa celý byt ponesie v jednom duchu. Na svoje si prídu najmä priaznivci prírodného dizajnu, keďže tento systém ponúka viaceré bukové či dubové prevedenia.

Variabilný systém Tex

Modernú kombináciu šedej farby a bielenej borovice ponúka systém nábytku Tex, ktorý skvele zapadne do detskej izby, ale aj do ďalších miestností vo vašom dome. V kombinácii s výraznejšími farbami vytvorí útulný priestor, v ktorom sa budú deti, ale i dospievajúci študenti cítiť veľmi príjemne.


foto: ASKO-NÁBYTOK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu