Terno pomáha malým pestovateľom zemiakov bojovať s koronakrízou

0
839

Spoločnosti TERNO real estate nie je situácia v krajine súvisiaca s koronavírusom ľahostajná. Okrem pravidelného darovania potravín pre sociálne slabé rodiny pomáha aj poctivým a malým slovenským farmárom a výrobcom.

Jedným z tých, ktorým podali pomocnú ruku, je aj Pavel Oršuľák. Ten na východe Slovenska s láskou pestuje zemiaky a iné poľnohospodárske plodiny.  Keďže jeho hlavnými zákazníkmi sú najmä školy, reštaurácie a domovy dôchodcov, počas pandémie prišiel o 2/3 svojho obratu. Súčasná situácia ho prinútila hľadať iné riešenia a cestičky – z tohto dôvodu sa pestovateľ Oršuľák rozhodol presúvať zemiaky podľa možností trhu. Z východu putujú na západ, kde ich na svojich pultoch nájdu napríklad zákazníci potravín Terno a KRAJ.

„Sme radi, že sa nám podarilo nadviazať spoluprácu s pánom Oršuľákom. Už pred veľkonočnými sviatkami sme umiestnili medzi sortiment ponúkaný v našich prevádzkach tri tony jeho zemiakov. Veríme, že sa odbyt nielen tejto plodiny vráti do normálu a produkcia potravinového odpadu zo skladov sa zníži na minimálnu úroveň,“ uviedol Marek Koštrna, marketingový manažér TERNO real estate. Spolupráca s obchodným reťazcom bude trvať dovtedy, kým bude môcť Pavel Oršuľák opäť dodávať poctivé zemiaky do škôl, reštaurácií a hotelov.

Problém s nadbytkom zemiakov majú viacerí pestovatelia, keďže segment HoReCa a školy fungujú iba minimálne. Tisícky ton zemiakov čakajú v skladoch na konzumáciu. Pomôcť a podporiť farmárov môže každá domácnosť, a to častejšou kúpou a konzumáciou zemiakov či jedál vyrobených z nich. Týmto krokom zákazníci pomôžu nielen slovenským poľnohospodárom, ale aj celkovej ekonomike krajiny.

Spoločnosť TERNO real estate pravidelne daruje potraviny pre ľudí vo  finančnej núdzi. Okrem toho vo februári promptne zareagovala aj na výzvu prezidentky Zuzany Čaputovej, v ktorej poprosila reťazce o navýšenie potravinovej pomoci pre Potravinovú banku Slovenska. Z darovaného objemu potravín sa tak celkovo pomohlo 800 rodinám. Potravinami, konkrétne ovocím, sa poďakovala spoločnosť aj lekárom a zdravotníkom na Deň lekárov na covid oddelení v ružinovskej nemocnici.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu