TEST | HYUNDAI i20 5HB 1,4iY 6M/T cashmere brown

0
1737

Testovali sme pre Vás nový model HYUNDAI i20 5HB 1,4iY 6M/T cashmere brown.

Musíme uznať, že automobilka HYUNDAI ide míľovými krokmi vpred, či po technologickej stránke, tak po dizajnovej. Dôkazom toho je druhá generácia typu i20, ktorú sme si trošku preťukli.

i20-tka ponúka veľmi elegantný a sofistikovaný exteriérový dizajn, pomerne priestranný interiér pre posádku a vycibrené detaily interiéru.

Nová generácia i20 obsahuje zopár zaujimavých technologických vychytávok. Je nadupaná varovným systémom opustenia jazdného pruhu, tzv. LDWS a tým umožňuje v celku bezpečnú jazdu.  Ak vozidlo z akéhokoľvek nechceného dôvodu vybočí z jazdného pruhu, systém automaticky upozorní vodiča vizuálnou a zvukovou výstrahou. Ďalšou vychytávkou je systém monitorovania tlaku v pneumatikách, ktorý Vás informuje hneď počas jazdy a táto informácia za zobrazí priamo na riadiacom panely. Aby vodič zabránil zadnému nárazu, ďalšou z vychytávok je signál núdzového zastavenia, ktorý automanicky aktivuje pohotovostné svetlá a tak upozorní šoféra za ním.

Palubná doska a celkovo interiér je v i20-tke veľmi komfortný, pohodlný s efektívne a užitočne využitou priestrannosťou.

Aj keď nehovorím za celé ženské osadenstvo, no povedzme si pravdu čerešničkou na torte je predný aj zadný parkovací systém a zadná parkovacia kamera.

100 koní v i20-tke je citelne viac než oproti jej skromnejším súrodencom a to z Hyundai i20 robí celkom svižné a v prípade potreby výrazne rýchlejšie autíčko. Jej pružnosť je najlepšie využiť pri predbiehaní. Výkon motora nepreskakuje, ale prechádza lineárne so stupňujúcimi otáčkami a čo nás veľmi milo prekvapilo, pri bežnom jazdení, je i20-tka veľmi dobre odhlučnená. Spotreba jak na diaľnici, tak v meste bola provnateľná, a tak môžme i20-tku právom označiť za svižnú divošku so skromným apetítom.

Nuž pohodlne sa usaďte a pozrite si vo videu všetky tieto ladné krivky.

video production | firemnevideo.sk
video marketing agency | TVspot.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu