Tipy, ako ostať zamilovaný aj po rokoch

Zamilovanosť vraj trvá tri mesiace, v tých lepších prípadoch aj niekoľko prvých rokov. To sú štatistiky a vedci. Láske sa však dá stále dopomáhať.

Ako to robia tí, čo sú do seba zamilovaní aj po dvadsiatich rokoch?

Nečakajte, že ten druhý spraví prvý krok

Takzvaným čakateľom nikdy nič nevyšlo, len čakali a čakali. Pokojne sa medzi nich zaraďte, no ak sa vám čakať nechce, spravte prvý krok vy. Podľa expertky na vzťahy Tary Caffelle, ktorá robila prieskum, páry nerobili veci z radosti a z lásky. Snaha potešiť toho druhého je ruka v ruke s láskou či už v poadní večere, výletu či sexu. A začnite od seba.

Randite

Je všeobecne známe medzi dlhoročnými pármi, že skrátka nerandia. Nechodia

spolu von len sami dvaja, nevyjdú si do kina, ich maximálny spoločný čas je ten pre televízorom. Choďte von. Bez detí, bez iných ľudí, len vy dvaja. A robte to pravidelne. Aspoň raz mesačne zájdite na večeru, do divadla, kamkoľvek.

Spomienky

Spomínate na vaše prvé rande? Na to, ako ste sa dali dokopy? To, čo vás na tom druhom zaujalo? Alebo na nejakú skvelú dovolenku? Krieste spomienky! Podľa Tary Caffelle, čím viac sa budete vracať k tomu peknému, tým šťastnejší budete.

Experimenty

Nemusíte hneď vyberať putá alebo iné sexuálne hračky. Pokojne len vymýšľajte nové veci, ktoré vás oboch môžu nadchnúť a také, čo ste ešte neskúsili.

Robte pekné veci

Držte sa za ruky, objímajte sa, deľte sa o zážitky a robte veci spolu. Toto všetko sú veci, ktoré láske pomáhajú, v prvom rade to však musíte chcieť. Obaja. Bez toho, to nepôjde.

By Diamond, zena.pravda.sk

Foto: flickr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu