V Jasnej namiesto zjazdoviek sprístupnili počas lockdownu aspoň prvú trasu pre bežkárov

0
657

Podľa pôvodných plánov malo najväčšie lyžiarske stredisko v Jasnej štartovať 4. decembra 2021 lyžiarsku sezónu. Zámer však kvôli lockdownu nevyšiel. Stredisko sa síce naďalej prioritne venuje zasnežovaniu zjazdoviek a pravidelnej údržbe, aby bolo pripravené obnoviť prevádzku hneď, ako to bude možné, ale medzitým začalo aj s prípravou bežkárskych trás, ktoré sú vhodné na individuálne bežkovanie. 

Okrem priaznivých podmienok na zasnežovanie je dobrou správou z Nízkych Tatier aj prírodný sneh, ktorý umožnil pripraviť prvé metre bežeckých tratí. „Využili sme 20 cm nádielku snehu a upravili kilometrový okruh okolo nádrží Zadné vody. Upravená bežecká stopa je tak pripravená pre fanúšikov bežiek ako priestor pre individuálny šport v prírode. Tak, ako bude pribúdať sneh, budeme aj my dopĺňať pre bežkárov ďalšie trasy,“ informoval Jiří Trumpeš, riaditeľ  strediska Jasná. Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku naďalej pokračuje v zasnežovaní základných línií prvých zjazdoviek tak, aby v prípade uvoľnenia podmienok bolo pripravené veľmi rýchlo zareagovať a otvoriť ich spolu s lanovkami pre verejnosť.

Bežecké trasy v Jasnej pripravuje stredisko v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu  Región Liptov. „Náš horský región je známy nielen kvalitnými zjazdovkami, ale aj veľmi dobrými podmienkami na bežecké lyžovanie. Vidíme v ňom veľký potenciál a preto iniciujeme vznik nových tratí a dlhodobo podporujeme aj úpravu trás a novú infraštruktúru v ich okolí,“ uviedla riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková. 

Hoci sa na bežkovanie môžu vydať len športuchtiví ľudia z okolia, ktorí sa zaobídu bez ubytovacích a stravovacích služieb, aj tak je to nádej a veríme, že aktivita Jasnej bude inšpirovať aj ďalšie zimné strediská, aby sa v nich dalo individuálne a bezpečne športovať v prírode napriek lockdownu.

Marián Galajda, TMR

Foto TMR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu