Jej život bol nanič. Tak si napísala lepší…

0
1142
Ukradený příbeh - zlý život? napísala lepší

Ak máte chuť na oddychovku v štýle Bridget Jonesovej, vtipnú, zábavnú a sviežu knižku – vyskúšajte novinku Ukradený příběh od Elizabeth Colemanovej. Ide o doslova ukradnutý príbeh, román, vydavateľský biznis a o vysnívaného muža…no to, čo chceme nie je vždy to, čo potrebujeme.

Vanessa je tridsiatnička, dentálna hygienička… a poriadna smoliarka. Práve sa ocitla sama s dvomi synmi, hypotékou a dierou v srdci. Manžela Craiga jej odlákala psychologička Natalie z manželskej poradne.
Vanessa má pocit, že je v koncoch, či na akomsi rázcestí a tak sa rozhodne splniť si svoj dávny sen: napíše zaľúbený román. Vo vydavateľstve, v ktorom vydáva aj jej obľúbená autorka ho však odmietnu.

Po niekoľkých mesiacoch však príde šok na autogramiáde svojho idolu. Pri čítaní úryvku neodkáže Vanessa uveriť vlastným ušiam. Slovo za slovom, presne to, čo pred časom napísala ona sama…
Požiada preto o pomoc odborníka na autorské práva Marcusa. Keď ho uvidí po prvý raz, má pocit, akoby do jej života vkročil vysnívaný muž priamo zo stránok jej knihy.
Ale je Marcus naozaj to, čo v živote potrebuje?

Ukradený příběh je ukážkou toho, že všetko zlé môže byť na niečo dobré. Áno, smoliarka Vanessa najskôr prišla o manžela a potom aj o svoj sen – ukradnú jej román. Ale naozaj to musí vždy skončiť len pri tom ublížení, smútku a trápení?
Niekedy si musíme vysnívať ten ideálny, nádherný život…a potom možno k nemu budeme mať aj bližšie.

Je to nádherný príbeh, pri ktorom sa zabavíte, ale možno si uvedomíte, na akých nesprávnych miestach občas hľadáme svoje šťastie a lásku.

Elizabet Colemanová napísala štyri hry, vrátane hitov Secret Bridesmaids´Business a It´s My Party. Bola aj scenáristkou svojej knihy v televíznej adaptácii pre ABC a film bol nominovaný na niekoľko cien. Písala tiež pre mnohé austrálske seriály.
Austrálska herečka Rebecca Gibney o jej knihe povedala: „Veľmi sa mi to páčilo! Kniha mi pripomínala Bridget Jonesovú a hltala som stránky až do konca. Skvele som sa bavila, ale príbeh ma takiež chytil za srdce. Úplne ho vidím ako film a mám premyslené už aj obsadenie!“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu