Únia pre zdravšie srdce oslavuje svoje jubileum vzdelávaním ľudí – projektom Odpovede zo srdca

0
157
projekt Odpovede zo srdca

Únia pre zdravšie srdce oslavuje 10 rokov od svojho vzniku. Za ten čas zorganizovala množstvo edukačných aktivít pre širokú verejnosť, tlačových konferencií pre novinárov a mnoho ďalších aktivít, v ktorých spájala pacientov s najväčšími kardiologickými špičkami. Dôkazom toho je aj najnovšia edukačná aktivita Odpovede zo srdca.

Občianske združenie Únia pre zdravšie srdce chcelo prispieť k zlepšeniu zdravia sŕdc všetkých ľudí – rodičov, súrodencov, blízkych a vzdialených príbuzných, priateľov a známych. „Našim cieľom bolo edukovať a zvrátiť tak nelichotivé štatistiky, ktoré hovoria jasnou rečou. Na Slovensku azda niet rodiny, v ktorej by sa niekto neliečil na ochorenie srdca či ciev a tiež takej, kde by kardiovaskulárnemu ochoreniu niekto nepodľahol,“ hovorí Peter Kollárik, prezident občianskeho združenia Únia pre zdravšie srdce. Od svojho vzniku má stále ambíciu byť prostredníkom medzi lekármi, pacientmi a všetkými autoritami, ktoré môžu pomôcť pri napĺňaní cieľov združenia. Za 10 rokov svojho pôsobenia zorganizovala únia množstvo edukačných aktivít pre širokú verejnosť, tlačových konferencií a veľa ďalších aktivít.

projekt Odpovede zo srdca

Svoje desiate výročie oslavujeme opäť vzdelávaním. Pripravila pre pacientov, členov únie, novinárov a širokú verejnosť cyklus edukačných videí so špecialistami na srdcové témy, v ktorých veľmi jednoduchým spôsobom odpovedajú na najčastejšie otázky pacientov. V seriáli Odpovede zo srdca sa zamerali na artériovú hypertenziu a jej komplikácie, LDL cholesterol a srdcové zlyhávanie. Bonusové video veľmi podrobne ukazuje, ako si správne merať krvný tlak a prečo je to dôležité. „Táto edukačná aktivita je odpoveďou na najčastejšie a najdôležitejšie otázky pacientov, ktoré sa pýtajú počas svojich návštev u lekárov. Zároveň sme takto reagovali na rozmach sociálnych sietí a tzv. samozvaných liečiteľov na nich, čoho výsledkom sú neraz zmätočné odpovede, ktoré často vôbec nezodpovedajú reálnym problémom,“ dodáva Peter Kollárik.

Odpovede zo srdca od odborníkov o artériovej hypertenzii,  LDL cholesterole a srdcovom zlyhávaní nájdete aj tu na webe. Videá lekárov z praxe si dobre pozrite a zdieľajte ich medzi svojimi rodinnými príslušníkmi, kamarátmi, známymi. Pomôžete tak vzdelávať mnohých ľudí v otázkach prevencie a liečby srdcovocievnych problémov a prispejte k záchrane čo najviac sŕdc.

projekt Odpovede zo srdca

Pripravila: Erika Zimanová
Foto: Únia pre zdravšie srdce a unsplash.com

MUDr: Jana Bendová:
Artériová hypertenzia

MUDr: Anna Vachulová:
Liečba artériovej hypertenzie a riziká vysokého krvného tlaku

MUDr. Branislav Vohnout:
LDL cholesterol. Prečo je nebezpečný

MUDr. Eva Goncalvesova:
Srdcové zlyhávanie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu