Pokračovanie obľúbeného projektu Eurovea prinieslo do modernej štvrte pri Dunaji okrem bývania v prvom slovenskom mrakodrape a na nábreží, moderných kancelárií a rozšírenia nákupného centra aj nové verejné priestory podľa koncepcie svetoznámej architektky a urbanistky Beth Galí. Priamo pri rieke pribudlo ďalších 400 metrov promenády a Pribinova ulica sa premenila na plnohodnotný mestský bulvár. Práve na ňom začne developer JTRE čoskoro s výstavbou butikového projektu Ganz House.

Spoločnosť JTRE (J&T Real Estate) pôsobí na trhu nehnuteľností od roku 1996 a patrí medzi lídrov v oblasti realitného developmentu na Slovensku. Realizuje kancelárske, rezidenčné, hotelové, priemyselné, obchodné a polyfunkčné projekty a buduje tiež ucelené mestské štvrte na území Bratislavy. V súčasnosti pracuje na butikovom projekte Ganz House v Eurovea City. Jej rezidenčná časť prinesie na ôsmich podlažiach 58 bytov a 8 apartmánov rôznych veľkostí vo vysokom štandarde a na najvyšších podlažiach viacizbové byty s veľkorysými terasami. Administratívna časť poskytne na deviatich podlažiach 10 000 štvorcových metrov moderných butikových kancelárií s vlastnými terasami v súlade s princípmi environmentálnej a spoločenskej zodpovednosti (ESG). Ganz House bude disponovať exkluzívnymi retailovými priestormi a v podzemnej garáži pribudne 200 parkovacích miest, vrátane nabíjacích staníc elektromobilov či cyklistického zázemia na prvom nadzemnom podlaží.

„Po vyše troch rokoch stavebných prác je pokračovanie multifunkčného komplexu Eurovea vo finále a my pokračujeme plynulo ďalej s butikovým projektom Ganz House. Výstavbu odštartujeme začiatkom budúceho roka. Vzhľadom na veľký záujem o bývanie v prvom slovenskom mrakodrape Eurovea Tower a v rezidenciách Riverside na nábreží sme presvedčení, že aj Ganz House je pre klientov rovnako atraktívny. Nielen vďaka prémiovej lokalite či kvalite projektu, ale aj vzhľadom na naše 27-ročné skúsenosti na trhu a množstvo úspešne dokončených projektov,“  hovorí Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE a ešte dodáva: „Staviame komplexné mestské štvrte, ktoré obyvateľom a návštevníkom prinášajú spojenie bývania, práce, oddychu a rôznorodého užívania voľného času. V Ganz House, ktorý je uprostred diania novej nábrežnej štvrte Eurovea City, naplno zažijete mestskú atmosféru so všetkými výhodami bývania v centre mesta.“

Na základe právoplatného stavebného povolenia sa začiatkom roka 2024 začnú prípravné práce a dokončenie projektu je naplánované na prvú polovicu roku 2026. Za unikátnym architektonickým návrhom menšieho, ale o to výraznejšieho projektu stojí ateliér Compass Architekti. Ganz House predstavuje spojenie osvedčených urbanistických princípov s genius loci zóny Pribinova. Názov projektu je inšpirovaný značkou prvých bratislavských električiek od firmy Ganz Budapest, ktoré pred storočím premávali v tomto bývalom priemyselnom srdci Bratislavy. Neďaleko Ganz Housu stála aj Centrála pouličnej elektrickej dráhy. Zároveň názov vyjadruje kontinuitu s trojjazyčnou históriou mesta, pričom význam slova ganz vystihuje multifunkčnosť budovy.

Eurovea City svojím významom a funkciami je už dnes plnohodnotnou mestskou štvrťou so všetkým, čo patrí k životu v meste a na brehu rieky. Multifunkčný projekt Ganz House vyrastie na trojuholníkovom pozemku medzi Pribinovou a Čulenovou ulicou, čím zvýrazní mestotvorný charakter bulváru Pribinova. Ganz House bude v srdci nábrežnej štvrte Eurovea City hneď vedľa Slovenského národného divadla, v pešej dostupnosti od historického centra mesta, s množstvom komplexných služieb doslova na skok v najväčšom nákupnom centre na Slovensku. V tesnej blízkosti je aj nábrežná promenáda s parkom a obľúbenými reštauráciami, ktoré dodávajú lokalite uvoľnenú atmosféru.

Pripravil: Daniel Suchý

Foto: JTRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu