V Smoleniciach oslávia vrchol leta festivalom Medokvas

0
723
medovina medokvas

V medovinárstve Včelovina, ktoré už dvakrát získalo titul najlepšej medoviny na svete, odštartuje 20. augusta tradičný festival Medokvas. Pod Smolenickým zámkom budú programom sobotného popoludnia degustácie medových nápojov, prehliadky výroby medu a medoviny aj sprievodné hudobné koncerty.

Letný Medokvas je lokálne podujatie, ktoré organizujeme už ôsmy rok. Návštevníci si môžu oddýchnuť v pokojnej atmosfére pod zámkom s rodinou, deťmi a priateľmi,“ hovorí Pavol Kudláč, majiteľ medovinárstva a organizátor podujatia. Letnú atmosféru festivalu až do večerných hodín spríjemnia skladby hudobných skupín Funny Fellows, ktorí vítali návštevníkov aj na festivale Pohoda a Duo Live Guitars.

Hostia festivalu si budú môcť vychutnaťmedové nápoje z lokálnej produkcie medovinárov priamo v náučnej včelárskej záhrade.

Okrem nich nebudú chýbať stánky s jedlom, na výbere ktorých si nechávame každoročne záležať. V ponuke budú napríklad francúzske palacinky, burgre, ale aj vegetariánske pochúťky,“ dodáva Pavol Kudláč.

Pre deti sú pripravené zábavné hry vo včelárskej záhrade.

Ak sa vám páči romantická atmosféra Smolenického zámku, tak si určite obľúbite priam „rajskú záhradu“ v medovinárstve Včelovina. Každoročne sem prichádzajú návštevníci z okolia Trnavy, ale aj žiaci základných škôl,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism. Počas leta aj cez festival je pre verejnosť otvorený aj Smolenický zámok, Múzeum Molpír i neďaleká jaskyňa Driny.

Anton Chrvala, starosta obce Smolenic ešte dopĺňa, že tradičný letný Medokvas sa uskutoční súčasne s tradičným Smolenickým jarmokom, ktorý sa bude konať pri Kultúrnom dome v obci Smolenice. „Súčasťou jarmoku sú aj hudobné vystúpenia a vrcholom programu bude večerný koncert skupiny Mafia Corner.“

Výťažok z festivalu sa už tradične využije na ďalší rozvoj projektu včelárskej záhrady, ktorá každý rok prevedie náučným chodníkom stovky školákov, aby sa čo najviac dozvedeli o práci včiel a medovinárov.

www.regiontrnava.sk

Foto: Včelovina Smolenice, Funny Fellows

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu