Vážite sa správne? Inteligentná váha vám ustráži viac než len hmotnosť

0
1365

Keď nejde váha dolu, nemusí to ešte znamenať, že nechudnete. Možno sa vážite pričasto. Možno sa vážite nesprávne. A možno máte nevhodnú váhu. Prečítajte si, ako sa správne vážiť a ako si vybrať dobrú váhu.
Niekto sa váži pravidelne, niekto tomuto pokušeniu neodolá iba raz za čas. Mnoho výskumov však ukazuje, že ľudia, ktorí sa vážia pravidelne, chudnú úspešnejšie než tí, ktorí sa vážia občas alebo vôbec. Pravidelné váženie sa je však dôležité aj zo zdravotného hľadiska. Výrazná zmena hmotnosti smerom dole alebo hore vás môže upozorniť na závažné zdravotné problémy ako napríklad na problémy so štítnou žľazou či na diabetes.

Vážte sa ráno pred sprchovaním
V priebehu dňa vaša váha kolíše v závislosti od aktivity a od toho, čo zjete. Takže už asi tušíte, že najlepšie je odvážiť sa ráno pred raňajkami a – pred sprchovaním. Pokožka je najväčší orgán tela a počas sprchovania „nasaje“ aj určitý objem tekutín, ktorý sa môže odraziť na vašej vyššej váhe.

Váhu postavte na pevný povrch
Ak je váha na mäkkom povrchu ako koberec alebo kúpeľňová predložka, alebo na drevenej podlahe, ktorá môže mať jemné nerovnosti, môže to spôsobiť odchýlky, ktoré sa vám nebudú páčiť. Najlepšie spravíte, keď váhu postavíte na kachličky, resp. na iný rovný a tvrdý povrch.

Inteligentná váha vám pomôže schudnúť
Dnešné osobné váhy dokážu oveľa viac, než len ukázať, koľko vážite. Odmerajú hmotnosť, percentuálny podiel tuku, kostí, svalov, vody a všetky analýzy vám pošlú do mobilu. Tam potom môžete sledovať históriu meraní, ako aj vývoj vašej hmotnosti. Bluetooth Fitnes váha Sencor SBS 8800BK s váživosťou do 180 kg si zapamätá profily viacerých používateľov, takže ju môže používať celá rodina a každý si vo svojom mobile sleduje svoju hmotnosť.

Tip: PLANEO Elektro prináša každú stredu zaujímavé zľavy a akcie na spotrebiče a tovar do domácnosti. Nenechajte si ich ujsť a sledujte www.planeo.sk – veď vaša peňaženka schudnúť nemusí!

Berte do úvahy včerajšie jedlo
Jedlo s vysokým obsahom soli, vysmážané a údené potraviny spôsobujú zadržiavanie vody v tele. Podobne aj čínske, vietnamské, thajské jedlá. Konzumácia takýchto jedál sa môže prejaviť prírastkom na hmotnosti, no ide iba o zadržiavanú vodu v tele.

Robte si týždenný priemer
Nedostatok tekutín, výdatná večera, málo spánku, hormóny alebo zopár pohárikov môže spôsobiť, že zo dňa na deň „priberiete“ aj pár dekagramov. Nerobte hneď paniku a začnite si robiť týždenný priemer. Tak si budete istejší, či ste naozaj pribrali, alebo váš prírastok na váhe spôsobili iné dočasné okolnosti. Bluetooth Fitnes váha Sencor SBS 8800BK si za vás zapíše všetky údaje a spraví vyhodnotenia, vy si ich len odsledujete v mobile.

foto: Sencor

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu