Darujme deťom v rodinách s jedným rodičom krajšie Vianoce prostredníctvom charitatívnej zbierky #dakujemezavianoce

0
1201

Veľa detí u nás vyrastá len s jedným rodičom a Vianoce s prísľubom štedrosti a plnenia snov, túžob sú pre takých rodičov veľmi ťažkým obdobím. Svojim deťom nemôžu dopriať darčeky pod stromčekom, ba neraz ani štedrú večeru. Podľa štatistík takmer 40 % jednorodičovských domácností je ohrozených chudobou. Otvorme si srdce a pomôžme im.
Deti s jedným rodičom to nemajú ľahké
V rodinách, kde je na celú domácnosť a náklady spojené s jej fungovaním len jeden príjem, je veľmi náročné obstarať čo i len základné potreby pre život. Vianočné sviatky sa tak stávajú obdobím, kedy sa osamotený rodič dostáva pod veľký tlak, aby svojim deťom pripravil štedré Vianoce. Nezisková organizácia Jeden rodič preto pripravila v spolupráci so spoločnosťou BONAMI v poradí už druhú zbierku pre jednorodičovské rodiny, ktoré sa ocitli v neľahkej životnej situácii.
„Finančná situácia jednorodičov v núdzi nedovoľuje, aby svojim deťom splnili ich vianočné priania. Denne riešia existenčné otázky z viacerých hľadísk, častokrát sa rozhodujú medzi platením povinných poplatkov spojených s bývaním a nákupom potravín. V predvianočnom období viac ako 50 % z nich nemá dostatok financií na zabezpečenie štedrovečernej večere, akú by si ich rodina zaslúžila,” hovorí Eva Marková, riaditeľka neziskovej organizácie Jeden rodič.Podľa štatistík až 40 % jednorodičovských domácností je ohrozených chudobou. Tieto rodiny tak majú ťažký handicap, ktorý je veľmi náročné prekonať vlastným úsilím…

Ako im môžeme pomôcť?

Pomoc spočíva v spoluúčastí a každé euro sa počíta!Je to jednoduché Stačí navštíviť stránku https://www.bonami.sk/dakujeme-za-vianoce a prispieť nákupom virtuálnych produktov. Kúpiť napríklad virtuálneho kapra, kapustnicu, misu zemiakového šalátu, vianočný stromček alebo iný darček. Kúpou niektoré z týchto produktov darca prispeje na dobrú vec a pomôžeme viacerým rodinám, ktoré to potrebujú. Celú zbierku, v ktorej sa môže každý z nás stať na chvíľu starostlivým rodičom, sprevádza hashtag #dakujemezavianoce. Dá sa do nej zapojiť od 1. do 21. decembra 2019. Všetky vyzbierané finančné prostriedky organizátori odovzdajú rodinám, ktoré to najviac potrebujú.
Ďakujeme, že s nami pomáhate!

Nezisková organizácia JEDEN RODIČ
Prvá a jediná organizácia, ktorá na Slovensku pomáha rodinám, v ktorých je pri výchove detí prítomný iba jeden rodič. U nás neexistuje presná evidencia detí vyrastajúcich v rodinách iba s jedným rodičom – a pritom snáď každý z nás takú rodinu vo svojom okolí pozná. Nezisková organizácia Jeden rodič podporuje takéto rodiny, aby mohli žiť bezpečný a plnohodnotný život. Poskytuje informácie, ktoré jednorodičom pomáhajú prejsť týmto náročným životným obdobím dôstojnejšie a šťastnejšie, dávajú im príležitosť, aby získali nové zručnosti a vedomosti na zvládnutie každodenných situácií.

zdroj: YouTube.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu