Vekový rozdiel medzi partnermi môže, aj nemusí byť problém. Aký je už ale riziko?

To, aký vekový rozdiel je ideálny riešia „vedci“ už roky. A na čo prišli teraz?

Rok, dva, štyri alebo desať? Aký je ten ozajstný ideálny vekový rozdiel medzi mužom a ženou? Je to veľmi individuálne a každého priťahujú iné typy. Niekoho starší muži a mužov už klasicky mladšie ženy. A to dosť výrazne. Lenže keď pominie prvé vzplanutie, zamilovanosť a s človekom máte žiť v jednej domácnosti a fungovať, často prichádza kosa na kameň.

Najnovšie sa do štúdií pustili v americkej Emory University, kde skúmali tritisíc ľudí. Čím väčší vekový rozdiel medzi partnermi je, tým prirodzene skôr dôjde k rozpadu vzťahu. Životné ciele a záujmy sú v každej etape života iné a nie vždy sa tí dvaja dokážu zosúladiť.

Vzťah v číslach

Keď je medzi vami päťročný rozdiel, pravdepodobnosť rozchodu sa zvyšuje o 18 percent, ako keď sú partneri v rovnakom veku. Pri desaťročnom rozdiele je riziko väčšie, a to až 39 percent. Avšak pri dvadsaťročnom rozdiele je to už 95 percentné riziko toho, že to nevyjde.

Suma sumárum, čím väčší vekový rozdiel, tým horšie. Podľa štúdie je ideálny rozdiel jeden rok. Tam je riziko len tri percentá.

By Diamond, Zena.pravda.sk

Foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu