Vertikálne videá sú stále populárnejšie, Samsung podporuje tento trend s otočným televízorom The Sero

0
1987

Unikátny televízor, ktorý sa dokáže otočiť o 90 stupňov pomocou diaľkového ovládača alebo spárovaného telefónu, uvítajú nielen užívatelia sociálnych sietí TikTok.

Poldruha miliardy užívateľov po celom svete používa sociálnu sieť TikTok, ktorá je založená na krátkych vtipných videách natočených vertikálne. Trend natáčania mobilom na výšku je zjavný aj na ďalších sociálnych sieťach a všetci sa mu postupne prispôsobujú. Napokon, podľa aktuálneho Social Media Trends Reportu českej spoločnosti Socialbakers napríklad na Facebooku, kde je stále 70 percent videí zverejňovaných v horizontálnej polohe, boli kratšie videá do 30 sekúnd dosledované skôr v okamihu, keď boli vertikálne. Samsung tomuto trendu vychádza v ústrety špeciálnym otočným televízorom The Sero, ktorý je na slovenskom trhu dostupný za odporúčanú cenu 1599 Eur.

„Hlavnou nevýhodou sledovania vertikálnych videí na smart televízoroch je úspora dvoch tretín priestoru, ktorý inak zaberie obraz na šírku. Na lifestylovom televízore The Sero to nehrozí, pretože dokáže sám rozpoznať, či je video vertikálne alebo horizontálne a podľa toho natočí obrazovku,“ hovorí Michal Forejt, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. „Otočiť obrazovku je možné buď diaľkovým ovládačom, alebo natočením kompatibilného mobilného telefónu, ktorý je spárovaný s televízorom. Vertikálna poloha je vhodná nielen pre prehrávanie videí, ale aj pre používanie mobilných aplikácií a sociálnych sietí,“ dodáva.

Kvalitný obraz a unikátne smart funkcie
Obrazovka televízora The Sero využíva technológiu QLED, ktorá ponúka najširší výber farieb, úplnú čiernu aj inteligentné prepočítavanie obsahu v nižšom rozlíšení do kvality Ultra HD/4K. Funkcia Easy Tap umožňuje jedným poklepaním na rám televízora zobraziť obsah z mobilného telefónu na obrazovke TV. Ak počúvate hudbu alebo sledujete video na vašom telefóne, Tap View ich prehrá na The Sero za pár sekúnd. Aplikácia SmartThings zase uľahčí prechod od sledovania filmu na smartfóne napríklad v MHD a pokračovanie na obrazovke The Sero po návrate domov. A to ako na mobilných telefónoch s Androidom, tak s iOS. AirPlay 2 navyše umožňuje prehrávať obsah z mobilných zariadení Apple.

The Sero predstavuje ďalší z radu dizajnových televízorov od Samsungu popri modeloch The Frame, ktorý sa dokáže premeniť na umelecký obraz, The Serif so špeciálnym širokým rámom a unikátnymi nôžkami, či The Terrace pre vonkajšiu inštaláciu na záhradnej terase. Obrazovka je umiestnená na špeciálnom vystuženom držiaku, ktorý obsahuje motor pre pretáčanie z vertikálnej do horizontálnej polohy a naopak. Pre lepší presun televízora je možné k The Sero dokúpiť aj špeciálne kolieska.

foto: Samsung

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu