Samsung uvádza na slovenský trh laserové 4K projektory The Premiere s podporou HDR10+ a uhlopriečkou až 130″

0
1724

Modely The Premiere rozširujú ponuku lifestylových produktov, medzi ktoré patria populárne televízory The Frame, dizajnový The Serif a otočný televízor The Sero.

Unikátne laserové projektory s krátkou projekčnou vzdialenosťou, rozlíšením 4K/UHD a podporou dynamického obrazu HDR10+ uvádza na slovenský trh spoločnosť Samsung Electronics. Modely LSP9T a LSP7T dokážu premeniť domácnosť na regulárne kino a predstavujú najnovšie prírastky v rade lifestylových produktov spoločnosti Samsung. Na Slovensku sú dostupné od 11. februára prostredníctvom e-shopu www.samsung.sk a u vybraných predajcov elektroniky. Odporúčaná maloobchodná cena modelu LSP9T (technológia trojitého lasera) je 6 499 €, pri modeli LSP7T (technológia jedného lasera) je 3 499 €.

Zatiaľ čo bežné projektory je nutné umiestniť 3 až 4 metre od zobrazovacej plochy, modely The Premiere doslova vyčarujú projekčnú plochu s uhlopriečkou až 130″ (320 cm) zo vzdialenosti necelých 24 cm, čím veľkosťou prekonáva všetky doteraz ponúkané konvenčné televízory. Projektory The Premiere sú nesmierne kompaktné a je možné ich jednoducho prenášať z miestnosti do miestnosti: pre plnú funkčnosť potrebujú iba pripojenie napájacieho kábla a bezdrôtové pripojenie k internetu.

Maximálny kontrastný pomer a priestorový zvuk ako v kine

The Premiere LSP9T je prvý projektor s podporou HDR10+ a technológiou trojitého lasera, výsledkom je prevratný kontrast s maximálnym jasom 2800 ANSI lúmenov a kontrastný pomer 2 000 000 : 1, ktorý zdôrazní najmenší detail. The Premiere LSP7T je vybavený jednolaserovou technológiou. Oba modely podporujú režim Filmmaker, v ktorom obraz zodpovedá pôvodným predstavám autorov.

Funkcie televízora

Do výbavy inteligentného projektora patrí aj platforma Samsung Smart TV s operačným systémom Tizen, vďaka ktorej bude možné bez problémov streamovať video napríklad z Netflix, Voyo, HBO GO, rovnako aj z O2 TV, Skylink, Orange TV alebo Magio. K dispozícii je aj pripojenie k mobilným zariadeniam pomocou technológie Tap View a mirroringu. Projektory The Premiere tiež obsahujú televízne tunery, takže ich stačí pripojiť k bežnej anténe pre terestriálne vysielanie alebo k satelitnej parabole a sledovať klasické lineárne televízne vysielanie, čo žiadne iné projektory na trhu neponúkajú.

Na rozdiel od podobných elektronických zariadení sú projektory The Premiere potiahnuté látkou, ktorá im pomáha prirodzene splynúť so svojím okolím. Samsung využil špeciálnu textíliu Kvadrat pre interiérový dizajn, ktorá bola ešte upravená tak, aby nenarušila reproduktory a vysokú kvalitu zvuku The Premiere. Zvuk sa šíri cez 44 otvorov na ľavej a pravej strane projektora, reproduktor je vybavený basovým wooferom a priestorovým zvukom Acoustic Beam, takže vytvára dokonalý zvukový zážitok ako v skutočnom kine bez toho, aby bolo nutné investovať do ďalšej zvukovej aparatúry.

foto: Samsung

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu