Viete, ako sa osviežiť počas letných dní? Chladivý pôžitok sa ukrýva aj v jedle

Leto je synonymom pohodových dní trávených v prírode, pri bazéne, na dovolenke či grilovačkách. K tomu všetkému však neodmysliteľne patria aj chladené nápoje, milkshaky, ľahké jedlo či sladká zmrzlina. A aj keď to tak niekedy nevyzerá, takáto povinná letná jazda plná osvieženia môže byť v niektorých prípadoch aj zdraviu prospešná. Neviete, na aké kombinácie staviť a kde ich hľadať? Prinášame vám hneď niekoľko skvelých tipov na lahodné osvieženie, ktoré vám spríjemní aj ten najhorúcejší letný deň. 

Osvieženie, ktoré nasýti

Vedeli ste, že existujú ochladzujúce potraviny? A ťažké varené jedlá to ani zďaleka nie sú. To, ako znášame teplo, je totiž priamo ovplyvnené hlavne tým, čo jeme. Navyše, ochladzujúce potraviny pomáhajú vášmu telu zbaviť sa nielen tepla, ale aj toxínov. Radi si z času na čas pochutnáte na mastných langošoch z kúpaliska, pizzi či kebabe? Verte, že v lete vám z týchto pochúťok bude ešte teplejšie. Stavte radšej napríklad na ľahkú, no v správnom spojení podmanivú chuť surovej zeleniny. Výbornou voľbou je zeleninový šalát s balsamicom či ľahkým jogurtovým dresingom. Klinec po hlavičke trafíte aj grilovaným mäsom. Aj v tomto prípade môžete staviť na čerstvý zeleninový šalát dochutený ľahkým dresingom a grilovaným mäskom. Siahnuť môžete aj na „zrolovanú“ chuť lahodných wrapov. Skvelou voľbou je napríklad CRISPY CHICKEN WRAP či BEEF BBQ WRAP. Grilovačka a chuť barbeque predsa k letu neodmysliteľne patria, no nie?

Rozmarné letné chute

Milujú ju deti, ale aj dospelí. Čo je to? No predsa zmrzlina! Síce po nej často siahneme aj počas iných ročných období, jedno je isté: najlepšie chutí pod slnečnými lúčmi. Nebuďte na seba takí prísni a dovoľte svojim chuťovým pohárikom aspoň z času na čas štipku rozmarnosti. Dnes si už môžeme vyberať od tradičných, no nemenej obľúbených príchutí až po rôzne netradičné kombinácie presne podľa chuti. Čo tak vymeniť tradičnú príchuť čokolády za Oreo? Alebo preferujete skôr ovocné príchute? V tom prípade vyskúšajte smotanovú zmrzlinu s chrumkavými kúskami jahôd. Tieto ľadové priania vám splní rozmanitá ponuka zmrzlín SUNDAE či BK®FUSION. Okrem zmrzliny je v tomto období trefou do čierneho aj vychladený milkshake. Napríklad v Burger Kingu vás okrem týchto zmrzlín určite poteší aj chladivo úžasný OREO®SHAKE. 

Všade samá voda 

Alfou a omegou počas horúcich dní je pitný režim. Neberte ho na ľahkú váhu! V lete je naše telo prehriate a oveľa rýchlejšie prichádza o tekutiny, ktoré treba pravidelne dopĺňať. Voda by tak mala byť počas najbližších mesiacov s vami vždy a všade. A to nielen v mori či v bazéne. Jednoducho, váš letný pohár tekutín by mal byť bezodný. A to doslova! Dávajte však pozor na jeho teplotu. Aby ste svojmu organizmu nespôsobili teplotný šok a predišli zdravotným nepríjemnostiam, pite hlavne mierne chladené tekutiny. Tie nielen spoľahlivo uhasia váš smäd, ale aj potešia organizmus. 

Verili by ste, že takúto nefalšovanú chuť leta môžete nájsť aj vo fastfoode? Vychutnajte si svoje letné zážitky v spoločnosti lahodných dobrôt v jednej z prevádzok Burger King a vyberte si svojho favorita. Aj počas leta sa tu okrem obľúbených burgrov a iných dobrôt podávajú aj zdravé šaláty, svieže wrapy, lahodné zmrzliny či milkshaky. O váš pitný režim bez limitov sa zase postará bezodný pohár, ktorý si môžete donekonečna dopĺňať presne podľa svojho gusta. Dobrú chuť a letu zdar!

foto: Burger King

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu