Vincentka  – spoľahlivý sprievodca na ceste za zdravím

0
311
VINCENTKA Fitness

Začiatok roka začínajú mnohí z nás naberaním kondície v posilňovniach, na lyžiarskych svahoch či cyklotúrach, ďalší si vylepšujú imunitu inhaláciami a početná skupina dopláca nedostatočnou imunitou na sezónne ochorenia dýchacích ciest od nádchy, angíny, cez chrípku, až po covid. Všetci však majú spoločného pomocníka, ktorý ich dokáže spoľahlivo sprevádzať na ceste za zdravím a to je svetoznáma minerálna voda Vincentka.

Minerálna voda Vincentka, stáročiami overená kvalita, dokáže zmierniť mnohé zdravotné problémy. Umožňuje rozpúšťanie hlienov na slizniciach dýchacích ciest, žalúdku a črevách svojím obsahom a vyváženosťou minerálnych solí a biogénnych prvkov. Je odporúčaná na pitné a inhalačné kúry pri ochoreniach dýchacích ciest, hlasiviek, pri chorobách látkovej výmeny, vredovej choroby žalúdka, dvanástnika a ich pooperačných stavoch, pri chronickom zdurení pečene, diabete mellitus, chronickej pankreatitíde. Pomáha regenerovať aj vnútorné prostredie človeka po veľkých stratách potu (šport, ťažká fyzická práca, horúčkovité ochorenia), upravuje metabolizmus po alkoholových excesoch a ťažkých jedlách. Dúšok Vincentky postačí na uhradenie dennej dávky jódu, môže slúžiť na prevenciu zubného kazu u detí a je vhodná ako prírodný doplnok výživy pre športovcov, deti, tehotné ženy a rekonvalescentov. Odporúča sa tiež proti vzniku suchých zápalov nosovej sliznice a na prevenciu jej recidív. Vhodná je i pre alergikov.

 Vincentka zdravie

Pomáha pri udržiavaní zdravia

,,Novoročné predsavzatia a vrcholiaca zima rámcujú obdobie, kedy si ľudia viac uvedomujú hodnotu zdravia a sú ochotní niečo preto urobiť. Tu je priestor pre neoceniteľného pomocníka, ktorým je minerálka Vincentka. Z našich skúseností vieme, že obdobie prelomu starého a začiatku nového roka sú tradične vrcholmi v spotrebe Vincentky i produktov z nej vyrábaných. Kumulujú sa tu liečebné, spotrebiteľské i preventívne nákupy. Športovci si Vincentkou – ako prírodným iónovým nápojom, dopĺňajú minerály vo fitness centrách. Pravidelní i občasní turisti si ňou dopĺňajú minerály na túrach v prírode, pri behaní, saunovaní a cyklistike, ale i pri fyzickej práci. Pridanou hodnotou je, že Vincentka je čisto prírodný produkt, bez akýchkoľvek prísad. Ocenia ju aj alergici a pomáha pri celom rade chorôb,“ vymenúva možnosti využitia Vincentky Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka.

Ideálne plechovkové balenie Vincentky po cvičení

Odporúčaná jednorazová dávka na doplnenie iónov vylúčených potom pri ťažkej fyzickej práci a športe môže byť 400 až 600 ml na deň a na doplnenie dennej dávky jódu postačí 25 až 30 ml. Toto zadanie na pitný režim tak napĺňa napríklad plechovkové balenie Vincentky s objemom 250 ml. Analýzy vykonané spoločnosťou Vincentka hovoria, že v jednom litri Vincentky je obsiahnutých 2 330 mg sodíka, 16,9 mg horčíka a 125 mg draslíka. Jedna plechovka Vincentky obsahuje však iba jednu štvrtinu z tohto množstva, čo pre zdravý organizmus nepredstavuje záťaž.

V Čechách zákazníci nájdu Vincentku všade tam, kde najradšej nakupujú, teda v bežných obchodoch, supermarketoch, čerpacích staniciach, v lekárňach a aj vo fitnes centrách. Na Slovensku je zatiaľ dostupné balenie v plechovkách iba cez e-shop Vincentky v multipackovom balení 6 x 250 ml.

 Vincentka šport

Iónová nerovnováha škodí zdraviu

Vincentka nielenže obsahuje, ako sa žartom hovorí celú Mendelejevovú tabuľku prvkov, ona ich obsahuje vo veľmi priaznivej forme i vzájomnom pomere. Vincentka je vlastne iónový roztok. Jeho základ tvorí NaCl (chlorid sodný), rozpustený v treťohornej morskej vode a obohatený o oxid uhličitý z hlbín zeme a prvky vzácnych zemín rozpustených presakujúcou vodou z povrchu. Vincentka obsahuje biogénne prvky ako je lítium, rubídium, cézium, meď, zinok, vanád, chróm, kobalt vo fyziologickom pomernom zastúpení a je vhodná ako prírodný doplnok výživy pre športovcov, deti, tehotné ženy a rekonvalescentov. Významnú rolu zohráva  pri dosahovaní iónovej rovnováhy v organizme. Pomáha regenerovať vnútorné prostredie človeka po veľkých stratách potu, ku ktorým dochádza pri ťažkej fyzickej práci, športe, pobyte v horúcom prostredí a horúčkovitých ochoreniach. Môže slúžiť na uhradenie dennej dávky jódu, stačí vypiť 25 ml (jeden dúšok) minerálky.

Vincentka blahodárne pôsobí aj na chorú sliznicu dýchacích ciest. Aplikuje sa  predovšetkým inhalovaním. Pri inhalácii minerálnych vôd sa uplatňuje ich komplexný účinok. Preto sa inhalácia odporúča pred ostatnými formami použitia.

Viac informácií nájdete na www.vincentka.cz.

Pripravil: Štefan Kuča
Foto: Vincentka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu