Vybavenie na nočné potulky prírodou

Stále viac z nás si vie dobré oddýchnuť v naozajstnej prírode, túlaním sa nočnou krajinou sám, s verným psom, ale tiež na akciách, ako je pozorovanie nočnej oblohy a astrologické podujatia hvezdární. Čarovné divadlo dokáže poskytnúť nielen fauna a flóra, ale aj hviezdnatá nočná obloha, ak sa na takéto výlety dobre pripravíte.

Nočné videnie

Ak ste už raz absolvovali pobyt a pozorovanie nočnej krajiny alebo oblohy, určite si to budete chcieť zopakovať. Stačí krátky čas pozorovania oblohy v miestach bez svetelného smogu na to, aby ste si dôkladne vyčistili hlavu, preladili sa na iné myšlienky. Hvezdárne na nočných podujatiach majú, samozrejme, k dispozícii ďalekohľady na nočné videnie, ale ak sa chcete „túlať“ v tme aj individuálne, potrebujete si kúpiť nočné videnie.

Nočné videnie pracuje so zvyškovým svetlom, ktoré sa následne komplikovaných elektrochemickým procesom mení na svetlo, ktoré je viditeľné v okulári. V prípade nedostatku zvyškového svetla sa používajú IR lampy rôzneho výkonu a vlnovej dĺžky. V ponuke nájdete klasické nočné videnia generácie I+, generácie II+ a digitálne nočné videnia, ktoré v posledných rokoch získavajú stále väčšiu popularitu. Nočné videnie je možné použiť rôznym spôsobom, najčastejšie sú to: pozorovanie z ruky, pozorovanie zo statívu, pozorovanie pomocou hlavovej násady a počas pohybu terénom v noci, fotografovanie a montáž na puškohľad cez rôzne adaptéry. V ponuke v obchodoch aj v e-shopoch je naozaj pestrý výber nočného videnia i príslušenstva k nemu – monokulárne, binokulárne, digitálne a ďalšie. Ak si neviete vybrať, poproste odborníka, aby vám pomohol vybrať také nočné videnia a príslušenstvo, ktoré bude spĺňať vaše očakávania. 

Starostlivosť o najlepšieho priateľa človeka

Osamelí ľudia, túlajúci sa prírodou, striehnuci na pekné okamihy zo života zvierat či túžiaci vidieť nádherne vysvietenú nočnú oblohu, sa obvykle netúlajú sami. Berú si so sebou štvornohého miláčika. Pravda, musí byť na také akcie aj dobre vycvičený a vychovaný. K úspechu prípravy patrí aj to, či viete mu správne vybrať granule pre psov, lebo dobre nachovaný pes je pokojný a lepšie zvláda aj náročné situácie.

Je dobré vybrať mu napríklad superprémiové granule prispôsobené fyziologickým potrebám každého. Krmivo by malo byť vyrobené z prírodných surovín, bez farbív a umelých konzervačných látok. Jedinečný proces výroby granúl, o ktorom sa môžete z popisu pri produkte dozvedieť viac, zabezpečuje udržanie maximálnej výživnej hodnoty všetkých surovín v krmive. Takéto granule pre psov sú obvykle obohatené o nutraceutiká, ktoré majú pozitívny vplyv na zdravie domáceho maznáčika. V ponuke je veľmi široký výber krmív pre psov.  Prispôsobuje sa plemenu, veku, aktivite, ale i špecifickým potrebám, napríklad granule určené pre psov s alergiami. Hypoalergénne krmivá sú vyrobené zo starostlivo vybraných surovín, neobsahujú lepok, pšenicu alebo sóju. Hypoalergénne krmivá sú však vhodné aj pre psov bez alergií.

foto: archív redakcie WM

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu