Nákup a prenájom obchodných váh

Podnikáte v obchode alebo výrobe v oblasti mäsa, zeleniny, alebo vediete reštauráciu, bufet či hotelovú kuchyňu? Potom celkom iste denne a stále musíte využívať obchodné váhy. V ponuke je na výber veľké množstvo takých zariadení, len si treba z nich správne vybrať – presne podľa vašich potrieb. 

Váhy určené napríklad do predajní mäsa, zeleniny, pekárenských výrobkov, reštaurácií, bufetov či hotelových kuchýň nájdete v kategórii „obchodné a kuchynské váhy“. V predajniach sa zväčša využívajú obchodné váhy s výpočtom ceny, ktoré majú 3 displeje a to pre hmotnosť, jednotkovú cenu a celkovú cenu. V kuchyniach sa tieto váhy neuplatňujú. Tu sa váhy väčšinou využívajú na prevažovanie porcií a potravín. Na tento účel stačia jednoduchšie váhy, ktoré zobrazujú len hmotnosť –  bez výpočtu ceny.

V ponuke serióznych klasických obchodov i e-shopov majú všetky váhy uvedené v kategórií „obchodné a kuchynské“ metrologické overenie platné 2 roky od jeho vystavenia a sú metrologicky overiteľné.

Niekedy robí podnikateľ – z času na čas – také práce, pri ktorých jednorazovo potrebuje viac obchodných váh, alebo je nútený robiť nie každodennú činnosť, napríklad inventúru, pri ktorej musí používať špeciálnu obchodnú váhu. V takej situácii je preň ekonomicky výhodnejšie si na určitý čas váhu prenajať, než vlastniť. Jedná sa o prípady kedy váha nebude mať dostatočné využitie po celý rok alebo je obstarávacia cena váhy vzhľadom na možnosti jej využitia príliš vysoká. Prenájom môžu využiť aj začínajúci podnikatelia, ktorí buď ešte presne nevedia, koľko váh bude prevádzka v praxi potrebovať, alebo nemajú na začiatku dosť financií na ich nákup. V takýchto prípadoch je výhodnejšie si váhy prenajať – buď na krátkodobý alebo dlhodobý prenájom. V ponuke firiem nájdete aj zložitejšie tzv. systémové váhy, ktoré sú vybavené zabudovanou termotlačiarňou etikiet, sú programovateľné z klávesnice váhy alebo z PC, kde sú spojené s tlačiarňou a vydávaním etikiet alebo účteniek. V takýchto prípadoch je už len dôležité sledovať si, aby sa kartrič neminul uprostred termínovanej práce… Tu sa odporúča zvoliť náplň HP 300.

Prenájom váh je najčastejšie využívaný pri inventúre, prevažovaní tovaru pri jeho prijímaní na sklad alebo pri sťahovaní skladových zásob do iných priestorov s časovým obmedzením.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu