V metropole východu vzniklo nové divadlo, ktoré ponúka oživenie kultúrnej scény východného Slovenska. „Naším cieľom je poskytnúť divákom nové a osviežujúce divadelné zážitky,“ hovoria jeho zástupcovia. Okrem divadelných predstavení sa milovníci umenia môžu tešiť i na zábavné show či hudobné predstavenia.

Dobrá správa vo východoslovenskom kraji! Pýšia sa novým Mestským divadlom Košice, ktoré otvára dvere dramatickému umeniu v tomto regióne. Vzniklo s cieľom rozšíriť ponuku kultúrnych zážitkov a poskytnúť miestnym divákom príležitosť vychutnať si kvalitné inscenácie. Novovzniknuté divadlo sa nechce obmedzovať len na hosťujúce predstavenia, ale plánuje ponúkať i vlastnú tvorbu a pripravovať inscenácie pre dospelých, ale aj pre tých najmenších. Jeho začiatok však bude spojený s ľahkým komediálnym žánrom.

Hneď na úvod sa na doskách Mestského divadla Košice predstaví Divadlo Nová Scéna  hrou Sex pre pokročilých. Herecký koncert dvoch vynikajúcich slovenských hercov, predstavenie, v ktorom sa možno divák spozná a nájde v ňom vlastný život. Dilemy a situácie, ktoré prežívajú bežní ľudia, otázky, ktoré kladú sami sebe. Mierne šteklivý názov tejto hry však nemusí byť prvoplánový a skrýva omnoho viac, ako by divák mohol očakávať.

V hlavných úlohách sa predstavia Alica a Miky – Lucia Vráblicová a Pavol Topoľský – už 11. októbra 2023Historickej radnici mesta Košice.

Do konca roka divadlo plánuje predstaviť tituly Štúdia L + S, zábavnú show, ale aj jeden výnimočný hudobný (vianočný) koncert. Mestské divadlo Košice je miestom, kde sa kultúra snúbi so zábavou a obyvateľom a návštevníkom Košíc prinesie množstvo nezabudnuteľných, nie len divadelných zážitkov.

Všetky informácie o predstaveniach, tituloch a vstupenkách sú dostupné na oficiálnej webovej stránke divadla.

Pripravila: Janka Marczellová

Foto: Divadlo Nová Scéna a Mestské divadlo Košice

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu