Výstava inšpirovaná kvetmi

0
868

Pre poetku Blanku Poliakovú je charakteristický vrúcny vzťah k prírode, obdivuje najmä nádheru kvetín. Svoju pätnástu zbierku poézie Rozviaž slovám krídla, ktorá nedávno vyšla, dokonca ilustrovala vlastnými fotografiami poľných kvetov. Vášeň pre fotografovanie ju ako novinárku sprevádza po celý život. 

Rovnako majster drôtu Ján Pecuch vo svojich dielach z drôtu, ktorými sa vyjadruje odkedy mu zákerná diagnóza skleróza multiplex vzala možnosť vyjadrovať sa v maľbe a iných technikách, čerpá inšpiráciu najmä z prírody. Nepoddajný drôt sa mu stal láskou na celý život a na výstavách o ňom s obdivom hovorí: „To vám je materiál! Driape, vzdoruje, ale nakoniec predsa len spolu vytvoríme čosi schopné, zaujímavé. Odvtedy už nemám problém čo so začatým večerom, SM a drôt sú moji spoločníci.“ 

Pri jednej návšteve poetky Blanka Poliaková u Jána Pecucha, ktorý práve dokončil kvety v drôte, spontánne poznamenala: „Tie by nádherne ladili s mojimi fotografiami kvetín…“ Majster drotár prikývol a bolo rozhodnuté. Spolu pripravili svoje práce na výstavu v Justiho sieni, na ktorú vás pozývajú pokochať sa inšpirujúcou krásou kvetov. 

Výstavu KVETY môžete navštíviť v bratislavskom Primaciálnom paláci v Justiho sieni od 28. septembra do 15. októbra 2021. Otvorená je každý deň okrem pondelka od 11. do 17. hodiny. Vstup voľný.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu