Nové dobrodružstvo jedného z najznámejších superhrdinov potvrdilo povesť mimoriadne očakávaného filmu. Batman sa vo svojom premiérovo týždni stal jednotkou návštevnosti slovenských kín – od štvrtkovej premiéry ho videlo 26 898 divákov, spoločne s predpremiérovými uvedeniami dokonca 29 057 divákov.

Filmový ponor do ulíc Gothamu, nasiaknutých zločinom, slávi úspechy aj vo svete. V USA zarobil počas premiérového víkendu viac ako 128 miliónov dolárov, čo je druhá najvyššia tržba z premiérového víkendu na tamojšom trhu od začiatku pandémie. K nim si môže snímka pripočítať ďalších 120 miliónov dolárov zo zvyšku sveta. Všetko naznačuje, že režisérovi Mattovi Reevesovi sa podarilo naštartovať novú sériu, v ktorej sa nám obľúbený hrdina, jeho pomocníci aj protivníci ešte niekoľkokrát vrátia.

Film sleduje Batmana, ktorý vo veľkomeste Gotham pôsobí ako maskovaný strážca spravodlivosti. Kým pouličné zločiny zvláda riešiť s prehľadom, prepracovaná séria vrážd vysokých predstaviteľov mesta bude očividne tvrdším orieškom. Na svedomí ju má neznámy Riddler – hádankár, ktorý necháva na mieste činu vždy aj odkaz pre samotného netopierieho muža. Batman bude musieť pátrať v hlbokom gothamskom podsvetí a spojiť svoje sily s nevypočítateľnou Catwoman, aby mesto zachránil od ďalších a ešte väčších násilností.

V hlavnej úlohe ikonického superhrdinu sa predstavuje Robert Pattinson, jeho hlavného protivníka Riddlera stvárňuje Paul Dano. John Turturro sa na plátne stáva bossom podsvetia, známym ako Carmine Falcone. Jeho pomocníka Penguina s chuťou hrá na nespoznanie zamaskovaný Colin Farrell. Catwoman, o ktorej si nikto nemôže byť istý, na ktorej strane zákona stojí, stvárňuje herečka Zoë Kravitz. Aktuálnu jednotku návštevnosti, ktorá zbiera výrazne pozitívne ohlasy divákov i kritikov, do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu