V rámci edície Luxusná knižnica vydavateľstvo IKAR pripravilo novú publikáciu limitovanú exkluzívnu zbierku poézie s názvom Vyznania. Dielo predstavuje zbierku poézie výnimočného slovenského básnika Kamila Peteraja. Ilustráciami ju opäť dotvoril výtvarník Martin Augustín. Nejde však o ich prvú spoluprácu. V tomto tvorivom spojení vznikli v minulosti luxusné bibliofilské projekty Obrazy v textoch, texty v obrazoch, Stále ťa mať, či Sen menom láska. Tentoraz dvojica opäť oživuje tému lásky, vyznania vrúcnych citov a otvárania skrytých komnát srdca. Láska, porozumenie, vzájomnosť, vášeň… témy, ktoré v súčasnosti tak veľmi potrebujeme šíriť do priestoru, ktorými sa chceme zaoberať a ktoré potrebujeme žiť. 

Na obálke ručne viazanej knihy v bielej koži sa nachádza bezolovnaté krištáľové srdce zhotovené v sklárskej dielni Novotný Glass Studio v Novom Bore. Je výsledkom moderných technológií 3D modelovania a tradičného sklárskeho remesla. 

Publikácia Vyznania vychádza v limitovanom počte 550 výtlačkov ručne očíslovaných kaligrafom. Čitateľa očarí 256 strán plných fascinujúcich básní Kamila Peteraja a výtvarných diel Martina Augustína. O unikátne luxusne grafické spracovanie celej knihy sa postarala renomovaná grafická dizajnérka Barbara Baloghová. Súčasťou kompletu je tiež nádherný darček, ktorý poteší každú ženu – luxusná štóla s potlačou obrazu Martina Augustína. Luxusná publikácia sa ponúka iba cez exkluzívny portál luxusnakniznica.sk luxusnakniznica.sk/vyznania. 

Komplet obsahuje: 

• exkluzívnu, ručne číslovanú knihu v ozdobnom puzdre (256 strán plus 8 stranový oltárny lom, vo formáte 21 x 27 cm) 

• ručne viazanú knihu v bielej prírodnej koži so sleporazbou a razbou s fóliou a vsadeným krištáľovým srdcom v kníhviazačskej dielni Richarda Mayera v Esslingine 

• certifikát originality krištáľového srdca ručne vyrobeného v limitovanom náklade v sklárskej dielni Novotný Glass Studio 

• knihu na papieri Artic Volume White 150 g/m2 tlačila tlačiareň TBB, Banská Bystrica 

• luxusnú štólu s ilustráciou Martina Augustína (rozmer 70 x 200 cm) 

• biele rukavice.

O autoroch:

KAMIL PETERAJ: Excelentný slovenský básnik, spisovateľ a textár má za sebou veľmi bohatú tvorbu. Knižne vydal vyše dve desiatky zbierok poézie a kníh s piesňovými textami. Ako textár spolupracoval s mnohými známymi spevákmi a skladateľmi: Pavol Hammel, Marián Varga, Miroslav Žbirka, Marika Gombitová, Robo Grigorov, Kristína a iní. Peterajova poézia sa vyznačuje kultivovaným lyrizmom a hravosťou. Za svoje básnické zbierky získal viacero ocenení v podobe Zlatých a Platinových kníh a ceny literárnej kritiky Zlaté pero. Jeho básne sú preložené do viacerých jazykov (nemčina, angličtina, ruština, bulharčina a iné). 

MARTIN AUGUSTÍN: Uznávaný slovenský výtvarný umelec sa venuje maľbe, grafike, kresbe a knižnej ilustrácii. Absolvent Vysokej školy umělecko-průmyslové v Prahe ešte počas štúdia bol na stáži na Vysokej škole tvarovania vo švajčiarskom Luzerne a v roku 1995 získal svoje prvé veľké medzinárodné uznanie – špeciálnu cenu na Bienále ilustrácií v Teheráne. Jeho umelecká reputácia bola počas uplynulých rokov podporená viacerými účasťami na kolektívnych a individuálnych výstavách doma i zahraničí v dôležitých centrách výtvarného umenia v Prahe, Viedni, v Antverpách, Haagu, Paríži, Mexico City, New Yorku. Dielo Martina Augustína sa nachádza v majetku galerijných inštitúcií, aj v súkromných zbierkach. 

BARBARA BALOGHOVÁ: Upúta pozornosť čitateľa tohoto diela nápaditým a originálnym dizajnovým prepojením poézie a výtvarného umenia. Autorka vyrastala s maľbou a grafikou pri svojom starom otcovi akademickom maliarovi Júliusovi Baloghovi. Aktívne takmer dvadsať rokov pracovala v reklamnej agentúre ako umelecká riaditeľka. Získala viacero ocenení – dva razy Zlatý klinec, dva razy Bronzový klinec, v Českej republike Zlatá pecka. Od roku 2015 pracuje vo voľnom povolaní, venuje sa reklame a knižnému dizajnu. Je autorkou takmer dvoch stoviek obálok kníh slovenských vydavateľstiev a venuje sa aj projektom luxusnej knižnice. 

Foto: Ikar

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu