Môže byť zima, sneh a predovšetkým lyžovanie hlavnou témou dňa už v septembri? Verte nám, že áno. Ak sa spoja dobrí ľudia pre dobrú vec, je jedno, aké je ročné obdobie. A že projekt „ZACHRÁŇME LYŽE“ stojí za každú zmienku kedykoľvek v roku zistíte z nasledovných riadkov.

Príjemná atmosféra, bohatý kultúrny program, vynikajúca spoločnosť a predovšetkým ušľachtilý zámer sa ukrýval za ďalším charitatívnym podujatím usporiadaným pod záštitou magazínu THE SPARKLING REPORT. Ešte 24. septembra minulého roku sa v reštaurácii Zeitlos v Bratislave zišli mnohé známe tváre, aby sa nielen zabavili, ale aj podporili základný projekt Zväzu slovenského lyžovania pod názvom „ZACHRÁŇME LYŽE“.

Ako nám prezradil výkonný viceprezident Zväzu slovenského lyžovania, pán Ladislav Smolen, vznik tohto jedinečného projektu sa datuje do roku 2016. Vtedy sa spojili milovníci zimy, lyžovania, snehu a všetkého s tým spojeného, ktorých zámerom je, aby slovenské lyžovanie bola téma, o ktorej sa bude hovoriť len pozitívne. Pomáhajú a aj naďalej chcú pomáhať, vzdelávať, zabávať a motivovať deti, aj dospelých v ich snahe naučiť sa pochopiť a milovať tento nádherný zimný šport. Ale k tomu je potrebný aj záujem a pomoc širokej verejnosti.

Okrem toho, že si prítomní hostia pochutnali na zdravých, ale naozaj chutných a s láskou pripravených gurmánskych lahôdkach, na podujatí nebola núdza ani o hudobné zážitky. Ak máte radi jazz a šansóny, Janku Gavačovú netreba špeciálne predstavovať. Na gitare ju doprevádzal dobrý kamarát a hudobník, spolupracujúci na viacerých ich projektoch, Luboš Brtáň.

Príjemným prekvapením pre prítomných boli aj inštrumentálne vstupy akordeonistu Filipa Krišša a gitaristu Adama Šamaja. A hovoreným slovom hostí sprevádzala Erika Barkolová, ktorá športom doslova žije. Je o nej známe, že pravidelne holduje otužovaniu a ani zima ju neodradí objaviť sa na svahu hoci aj v plavkách.

„Hlavným heslom projektu Zachráňme lyže, na ktorý putovali dobrovoľné dary prítomných je „Dieťa na prvom mieste“, preto nám bolo a bude cťou podporovať podobné aktivity,“ prezradila Simona Stískalová, majiteľka vydavateľstva Joy group. Medzi zúčastnenými sa objavili napríklad Martin Nikodým, Denisa Mendrejová, Jany Landl, Jana Mináriková, Peter Pukalovič, Simona Šándorová a mnohí ďalší.

Aký je ich vzťah k lyžovaniu sa môžete dozvedieť, ak si pozriete archív relácie TOPSTAR v TV JOJ zo dňa 29.1.2020, kedy bol odvysielaný spot z podujatia.

Vyzbierané prostriedky od dobrovoľných darcov v sume 720,- Eur odovzdala za THE SPARKLING REPORT Miriam Veterníková, spolu s moderátorkou Erikou Barkolovou . Šek prebral výkonný viceprezident Zväzu slovenského lyžovania, pán Ladislav Smolen. Získané peniaze investujú naspäť do športu a rozvoja slovenského lyžovania.
Za všetko hovoria aj slová prezidenta Zväzu slovenského lyžovania Ján Krajčíka: “Urobiť niečo pre naše deti, pre ich zdravie a šťastie, urobiť niečo aj pre rodinu a zároveň pre našu krajinu je viac ako si môžeme priať. Sny nás môžu inšpirovať, ale ciele zmenia tvoj život. Ja ho chcem pomôcť zmeniť lyžiarskym talentom a ich rodičom u nás.”

Ak chcete súčasný stav lyžovania zlepšiť a podporiť aj vy, môžete tak urobiť napríklad prostredníctvom registrácie do Zväzu slovenského lyžovania, darovaním 2%, darom na transparentný účet či sponzorovaním pretekov. Všetky vyzbierané peniaze poputujú ďalej do tohto športu.

Foto kredit: František Michálek/THE SPARKLING REPORT
link na TOPSTAR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu