Začína sa španielska sága rodu Castamarovcov. Kuchárka z Castamaru

0
736
Kuchárka z Castamaru

Kuchárka z Castamaru je pútavý, zmyselný, spletitý príbeh. Začiatok španielskej ságy rodu Castamarovcov, kam prichádza hlavná hrdinka Clara ako pomocná kuchárka. A rýchlo všetkých očarí svojím kulinárskym umením…

Španielsko v roku 1720. Clara Belmonteová, ktorá vyrastala vo vzdelanej rodine váženého lekára, sa obáva o svoju budúcnosť, pretože po náhlej otcovej smrti ostala bez prostriedkov a ochrany. Zároveň trpí vážnou chorobou: len čo opustí uzavreté miestnosti alebo vyjde na otvorené priestranstvo, prepadne ju záchvat paniky. Našťastie má mimoriadny dar – prekvapuje výnimočným kulinárskym talentom, varí s vášňou a dokáže vyčariť tie najlahodnejšie a najnápaditejšie jedlá.

Vďaka výborným odporúčaniam sa zamestná ako pomocná kuchárka v honosnom sídle vojvodu z Castamaru. Kulinárske špeciality vzbudia vojvodov záujem a novou kuchárkou je očarený. Prísne spoločenské pravidlá však nedovoľujú bližšie vzťahy medzi aristokraciou a služobníctvom. Vojvoda obdarúva Claru vzácnymi kuchárskymi knihami a necháva v nich odkazy. Clara mu na ne odpovedá originálnymi pochúťkami. Čoskoro sa však začnú šíriť klebety a Clara sa stáva tŕňom v oku dlhoročnej správkyne, ktorej sa nepáči, ako sa panstvo pod vplyvom novej kuchárky mení…

Príbehu Kuchárka z Castamaru nechýba zakázaný románik, intrigy a odvaha niekoľkých ľudí, ktorí sú odhodlaní búriť sa proti súčasnému stavu. Preto má táto kniha všetky „ingrediencie“ veľmi vzrušujúceho a napínavého čítania. Navyše, tento príbeh predstavuje pre spisovateľa, , ktorý je známy najmä vďaka publikáciám pre deti a dorast, pomerne významný skok.

Začiatkom mája 2020 kanál Astresmedia oznámil získanie práv na Múñezov román a seriál v hlavnej úlohe s herečkou Michelle Jenner mal na Netflixe premiéru v roku 2021.

Fernando J. Múñez sa narodil v Madride v roku 1972. Vyštudoval filozofiu, hoci jeho prvé zamestnanie bolo vo svete reklamy a produkcie krátkych filmov. Ďalej študoval v odbore kinematografia v USA. V roku 2002 založil startup, ktorý bol okrem iného venovaný aj podpore začínajúcich autorov.

Odvtedy sa Múñez podieľal na vydaní viac ako päťdesiatich titulov pre deti a mládež. V roku 2009 formálne začal svoju spisovateľskú kariéru knihou Príšery a fantastické bytosti. Neskôr si získal renomé v umeleckej sfére Španielska po réžii hraného filmu Norns (2012).

Fernando J. Múñez

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu