Záleží vám na zdraví aj na životnom prostredí? Hľadajte zelenobiele srdce!

0
1016

O zdravšie životné prostredie sa staráme najmä triedením odpadu. Starať sa o čistejšiu Zem sa však môžete aj výberom oblečenia a ďalších výrobkov, označených zeleno-bielym srdcom.

Ak vám leží na srdci zodpovednosť za prostredie, v ktorom žijeme, určite viete, že je množstvo výrobkov, vyrobených udržateľným spôsobom. Tovar, vyrobený s ohľadom na prírodu a ľudí ponúka aj Tchibo. Či už je to vkusné a pohodlné oblečenie a textil s biobavlnou, kvalitný nábytok z certifikovaného dreva alebo prvotriedna fair trade káva. Hľadajte zelenobiele srdce a to vás dovedie k správnemu výberu.

Legínami k čistejším moriam
Pýtate sa, ako sa staré plasty zmenia na tričko alebo legíny? Rybárske siete, PET fľaše a iný nylonový odpad, vylovený z hlbín morí a oceánov, sa pretvorí na renegerovaný nylol ECONYL® a z jeho vlákien sa utká tkanina. Tak sa dá spojiť udržateľnosť so športovaním, prispieť k čistote morí a oceánov a celkovo k ochrane životného prostredia.

Prepotené tričko nehrozí
Pohyb v prepotenom tričku prináša so sebou riziko stuhnutia svalov či prechladnutia. V športovom oblečení s úpravou DryActive Plus je vlhkosť z tela odvádzaná preč a textílie rýchlejšie schnú, takže máte pri športovaní väčší komfort. Úprava na báze oleja z mikrorias je biologicky dobre odbúrateľná a zanecháva až 15-krát menšiu uhlíkovú stopu ako podobné syntetické úpravy.

Aby ste zostali úplne v suchu
Biologicky odbúrateľná je aj ekologická impregnácia ecorepel® bez škodlivých fluórkarbóny PFC. Okolo vlákien tkaniny vytvorí tenký impregnačný film a zostáva zachovaná aj po vypratí. Voda či blato tak do oblečenia nevsiaknu, ale sa na ňom zrazia do kvapiek.

Biobavlna pre ešte lepší pocit
O životné prostredie sa nepriamo staráte aj výberom oblečenia z biobavlny. Pri jej pestovaní sa používajú iba prírodné hnojivá a postreky proti chorobám a škodcom, čím sa dbá o ochranu pôdy aj zdravia ľudí na bavlníkových plantážach. Až 86 % biobavlny, použitej na textílie Tchibo, pochádza z udržateľných zdrojov.
Ak vám záleží na životnom prostredí rovnako ako na vás samotných, voľba je jasná – www.tchibo.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu