Zažite čarovné a nefalšované Vianoce na Madeire

0
533
vianoce na madeire

Vianočná Madeira. Ostrov voňajúci medom, žiariaci miliónmi svetielok, obsypaný červenými vianočnými ružami, dychtivo čakajúci na najkrajšie sviatky roka. Je tu šiesta kniha od slovenskej autorky Beatrix Zaťkovej Vianoce na Madeire.

Predstavte si historické námestie uprostred malebného Funchalu, barokovú fontánu, pekáreň, reštauráciu a neveľ ký podkrovný byt, ktorý sa stal v adventnom čase domovom troch nerozlučných priateliek.

Zuzana, šikovná dekoratérka, je zasypaná množstvom vianočných objednávok a Sofia s Ines sa jej rozhodli pomôcť s ich realizáciou. Madeirčania si na výzdobu potrpia, a tak majú plné ruky práce. No ich najväčšou výzvou je vytvoriť ten najkrajší symbol Vianoc – neodmysliteľný betlehem – priamo uprostred ich čarovného námestia. Povinností je veľa, sviatky klopú na dvere, hektika aj vzrušenie z príchodu Vianoc narastajú.

A keď k tomu pripočítame problémy s láskou, množstvo zábavných aj dojímavých situácií a podmanivé kúzlo adventnej Madeiry, dostaneme nevšedný vianočný darček plný zázrakov a tej najláskavejšej mágie.
Veď Vianoce sú predsa zázrak.
A zázrak, to je… láska.

Kniha Vianoce na Madeire je presne to, čo očakávate od takéhoto príbehu. Na povrchu krásna ilustrovaná obálka a vo vnútri magický vianočný čas, ktorý je plný zázrakov. Beatrix Zaťková dokazuje, že vie písať pohodové, príjemné príbehy, ktoré sa čítajú samé. Či už to boli Horský hotel Hodváb,Dámska jazda na dno duše, Dva sveta, či naposledy Sladkosť madeirského vína.

Čaká ma krásny život! Stretnem sa so Zuzanou, budem jej pomáhať s biznisom, viazať adventné vence, stavať betlehemy, rozkladať vianočné ruže po celom Funchale a popritom spoznávať čarokrásnu Madeiru a nasávať atmosféru pokoja bez akéhokoľvek stresu a napätia – tešila sa, pričom sa jej pery rozťahovali do zasneného úsmevu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu