Začala Študentská kvapka krvi – kampaň na podporu bezpríspevkového darcovstva krvi

0
517
Študentská kvapka krvi

Začala Študentská kvapka krvi – kampaň na podporu bezpríspevkového darcovstva krvi. Cieľom Študentskej kvapky krvi je osloviť predovšetkým prvodarcov z radov mladých ľudí. Tento rok vstupuje Slovenský Červený kríž do 29. ročníka kampane po boku svojho partnera – projektu Moja krvná skupina.
V spolupráci s ním chce osviežiť svoju komunikáciu smerom k mladým ľuďom a osloviť ich predovšetkým v digitálnom priestore. V tomto duchu sa nesie aj tohtoročný slogan kampane – Sharni svoju krv a život Ti dá like. Kampaň štartuje 23. októbra a potrvá do 17. novembra 2023.

Slovenský červený kríž, spoluorganizátor kampane, chce povzbudiť mladých ľudí, aby sa bezpríspevkové darcovstvo stalo prirodzenou súčasťou ich životného štýlu. Práve mladí ľudia sa tešia relatívne dobrému zdraviu a sú preto veľmi vhodnými adeptmi na pravidelné darovanie krvi. „V kampani sa tento rok budeme snažiť odpovedať aj na nepríjemné otázky, pre ktoré mladí ľudia môžu váhať, či krv darovať alebo nie. Ide napríklad o podmienky darcovstva po príležitostnom užití rôznych návykových látok alebo po tetovaní. Chceme budovať aktívnu základňu darcov v tejto vekovej kategórii, pretože nám chýbajú a práve v nich vidíme budúcnosť bezpríspevkového darcovstva krvi,“ zdôrazňuje Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

Študentská kvapka krvi

Kampaň štartuje v pondelok 23. októbra o 13. hodine v priestoroch Internátu Ľudovíta Štúra v Mlynskej doline v Bratislave. Študenti si tam budú môcť nechať zdarma zistiť svoju krvnú skupinu a dozvedieť sa viac o darcovstve krvi od dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. Na podujatí sa zúčastní aj mladý influencer Oliver Oswald. „O darovaní krvi som nikdy nepremýšľal, až kým ma vlani neoslovili z Mojej krvnej skupiny, aby som sa stal ich ambasádorom. Pochopil som, že krv sa nedá ničím nahradiť a jediný spôsob, ako ju získať, je od darcov. Ja sám som už na vlastnej koži zistil, že darovanie krvi je v pohode. Je to hodina nášho času, ktorá niekomu zachráni život. A ten pocit stojí za to.“

Garantom neziskového projektu Mojakrvnaskupina.sk je zdravotná poisťovňa Dôvera v spolupráci so Slovenským Červeným krížom. Už viac ako desať rokov cez sociálne siete spája darcov krvi s ľuďmi, ktorí ju aktuálne potrebujú a na svojom webe má pre darcov aj aktívnu poradňu.

Pripravila: Zuzana Vongrejová
Foto: ŠKK a unsplash

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu